کیک عروسی , سفارش کیک عروسی , قیمت کیک عروسی شیک

کیک عروسی , سفارش کیک عروسی , قیمت کیک عروسی شیک : با توجه به این که کیک عروسی در اخرهای لیست تدارکات عروسی میباشد و ازاهمیت زیادی برخوردار نیست ممکن است انتخاب و سفارش ان برای شما کمی کلافه کننده باشد بنابراین ما در اینجا با اشاره به نکاتی سعی می کنیم شما را راهنمایی کنیم تا راحتر بتوانید در این مورد تصمیم بگیرید.

کیک عروسی

زمان انتخاب کیک را به وقتی موکول کنید که همه ی تصمیمات تدارکات عروسی را گرفته اید ودیگر در ان زمینه دغدغه ای ندارید.

برترین موسسات خدمات عروسی و مجالس در تهران : خدمات مجالس

ما در سفارش کیک مراسم خود باید دقت کنیم وان را با چیزهای دیگر مانند باغ تالاری که مراسم در انجا برگزار میشود ویا لباس عروس ویا طرز گل ارایی سالن و… مطابقت دهیم.وحتی به فصل وماه برگزاری مراسم خود نیز دقت کنیم وسپس به قنادی مورد نظر مراجعه کرده ونسبت به سفارش ان اقدام کنیم.وچنان چه ایده وطرح خاصی در مورد ان داریم به عنوان مثال میخواهیم عکس خاصی از عروس داماد بر روی ان باشدویا هر طرح دیگری ان را با قنادی در میان بگزاریم.

در ابتدا براوردی از هزینه ی کیک داشته باشید.

معمولا هزینه های تدارکات عروسی متفاوت هستند و قنادی ها نیز هزینه ی ان را بر اساس تکه های کیک محاسبه میکنند.چنان چه قیمت ان زیاد برای شما مهم نباشد قنادی میتواند ان را با میوه ها وگل های مختلف برای شما تزیین کند.با در نظر گرفتن قیمت واندازه ی مصرف وشکل ظاهری ان شما میتوانید نسبت به سفارش کیک اقدام کنید.به عنوان مثال چنان چه از گل های بیشتری در کیک شما استفاده شود هزینه ی بیشتری را نیز برای شما در بر خواهد داشت.وحتی استفاده از گل های شکری دست سازهزینه ی تمام شده ی ان را بالاتر نیز خواهد برد.

مطالعه کنید :   وظایف ساقدوش عروس در عروسی چه چیز هایی می باشد؟

سعی کنید اندازه و مقدار کیک خود را با تعداد میهمانان وفضای سالن خود مطابقت بدهید.

به این نکته دقت کنید که کیک عروسی خود رامطابق با تعداد میهمانانتان سفارش دهید به عنوان نمونه چنان چه تعداد میهمانان شما حدود ۲۰۰ نفر است یک کیک ۵ طبقه باید سفارش دهید ولی اگر تعداد نفرات در حدود ۵۰-۱۰۰ نفر است یک کیک ۳ طبقه کفایت میکند همچنین ان را باید با فضای محل برگزاری نیز مطابقت بدهید مثلا در صورتی که تالار عروسی بسیار بزرگ باشد ما میتوانیم با افزودن چند ستون کیک خود را بلندتر کنیم ویا برای این کار از فوم مصنوعی استفاده کنیم.

برای روی کیک گلی را انتخاب کنیم که ان گل را دوست داریم.

چنان چه ظاهر وقشنگی کیک برای ما مهم است باید مزه وطعم ان نیز برای ما مهم باشد بنابراین موقع سفارس ان دقت کنید طعم ومزه ی خوبی داشته باشد واز گل های شکری زیادی هم در ان استفاده شده باشد.

سعی کنید سطح کیک از پوشش مناسبی برخوردار باشد.

معمولا روی سطح کیک را یا با وانیل ویا با شکلات می پوشانندودر در مقایسه با هم شکلات طعم ان را خوشمزه ترمیکند ولی باز این کار بستگی به انتخاب وسلیقه ی عروس وداماد دارد.که کدام را انتخاب کنند ودر عین حال شما میتوانید از هر دو استفاده کرده ولایه ی اول را از وانیل ولایه ی بعدی را از شکلات سفارش دهید.ودر صورتی که در مجلس شما از رنگ های آبی وسبز استفاده کرده اند خیلی زیباتر میشود اگر شما کیکی سفید با لایه های سبز سفارش دهید .

وضعیت اب وهوا را در نظر بگیرید.

اگرمراسم شما در یک روز گرم تابستان ودر فضای باز برگزار میشود بهتر است در کیک شما از خامه وسفیده ی تخم مرغ استفاده نشود چون این مواد در هوای گرم ذوب میشوند وکیک را خراب میکنند بهتر است برای این کار از قناد کمک بگیریم تا مواد دیگری را جای گزین این مواد بکند.

مطالعه کنید :   جشن نامزدی ایرانی وآداب و رسوم برگزاری آن

بهتر است هزینه ی تزیینات کیک را هم در نظر بگیرید.

اگر برای تزیین کیک از میوه های خشک ویا از بعضی از گل ها استفاده شود هزینه ی چندانی را در بر نخواهد داشت ولی اگر از گل های شکری دست ساز استفاده کنند هزینه ی ان بالا خواهد رفت.

بهترین گل فروشی های تهران : گل فروشی

در سفارش کیک تاج ان را هم در نظر بگیرید

تاج کیک را میتوانید با روشهای مختلف وابتکاری انتخاب کنید . و حتما لازم نیست از عروسک های پلاستیکی برای این کار استفاده کنید.مثلا اگر یک شی قدیمی در فامیل داریم که برای همه ارزشمند است میتوانیم به عنوان تاج کیک از ان اسافاده کنیم.واز گل های شکری ویا از روبان های خامه ی نیز میشود در تاج ان استفاده کرد.ویا ما میتوانیم بسیار خلاقانه عمل کرده وچنان چه مراسم در باغ برگزار میشود از چیز هایی که با ان محیط هم خوانی دارند به عنوان تاج کیک مان استفاده کنیم.ویا اگر مراسم در فصل زمستان برگزار میشود میتوان ا زدونه های خامه ای شبیه برف در تاج ان به کار برد.در بعضی از طراحی ها هم کیک را چنان طراحی کرده اند که نبود تاج مهم نیست.

چگونگی تحویل کیک

معمولا از ماشین های مخصوصی که مجهز به یخچال هستند برای حمل وتحویل کیک استفاده میشود.وهمچنین دقت شود که در حمل کیک هایی که شکل های پیچیده تری را دارا میباشند قسمت های مختلف ان را از هم جدا کرده وبعدا در تالار سر هم کنیم.

محل قرار گرفتن کیک جایی باشد که در دید همه ی میهمانان باشد.

سعی کنید کیک را در جای مناسبی قرار دهید که همه ی میهمانان بر ان اشراف داشته باشندوقبل از بریدن وتکه تکه شدن ان بتوانند ان را ببینند.وهمچنین سعی کنید میز کیک از تزیینات خوبی برخوردار باشد چون در این صورت ان را زیباتر نشان خواهد داد.در اکثر موارد از میزهای دایره ی شکل برای کیک ها استفاده میشود ولی در برخی موارد از میزهای مستطیلی نیز برای شکل های خاص ان استفاده میشود.

بهترین تالارهای تهران برای عروسی : تالار عروسی

کیک عروسی خودتان را حتما میل کنید.

در بیشتر مراسم های عروسی عروس وداماد وقت نمیکنند که از کیک خود میل کنند وبعدا وقتی که به عکس و فیلم عروسی را تماشا میکنند هی حسرت میخورند که چرا از کیک خود میل نکرده اند بنابر این شما برای این که بعدا حسرت نخورید از کارکنان تالار بخواهید که مقداری از کیک را برای شما کنار بگزارند تا بعدا در یک فرصت مناسب ان را با هم میل کنید.

معرفی برترین آتلیه های عکاسی تهران برای عروسی : آتلیه عروس

از قرار دادن کیک در فیریزر خودداری کنید.

چنان چه بخواهید مقداری از کیک عروسی خود را در فریزر قرار دهید تا ان را برای سالگرد ازدواجتان نگه دارید تا تجدید خاطره کنید مطمئن باشید که اگر ان را به بهترین نحو هم بسته بندی کنید باز طعم ومزه ی ان از بین خواهد رفت.ودیگر قابل خوردن نخواهد بود.شما میتوانید برای این کار در سالگرد خود کیک کوچکتری شبیه همان کیک سفارش دهید.تا ان لحظه برای شما تداعی شود.
.