همه چیز درباره اکستنشن مو , هزینه و قیمت اکستنش مو

همه چیز درباره اکستنشن مو , هزینه و قیمت اکستنش مو  : در یک جمله راجب اکستنشن مو باید گفت که افزایش طول و حجم مو را اکستنشن مو می گویند.  در چند سال اخیر این روش زیبایی مو بین خانم ها سر و صدای زیادی به پا کرده است و تب و تاب اکستنشن کردن مو میان اکثر خانوم ها بالا گرفته است. از آن جایی که این روش برای پرپشت کردن موها و بلند تر نشان دادن است بیشتر خانوم ها از این روش برای زیبا کردن مویشان استفاده می کنند. در تعریف اکستنشن باید گفت که نوعی موی اضافه‌کردنی هست که برای حجیم تر کردن و پرپشت کردن مو به موهای طبیعی فرد به اضافه می‌شوند. اکستنشن انواع مختلفی دارند که در ادامه به شرح تمامی آن ها می پردازیم.

هزینه اکستنشن مو

از آن جایی که استفاده از اکستنشن‌های مو کاملا بی‌خطر هست باعث شده تا امروزه بسیاری از زنان در هر سنی می‌توانند به‌راحتی این اکستنشن‌ها را تهیه کنند معمولا بهترین مزیت این روش این است که می توانند از این روش برای برای پنهان کردن بسیاری از مشکلاتی مثل نازکی موها، ریزش مو و حتی طاسی سرشان استفاده کنند. اگر قصد انجام اکستنشن برای موهایتان هستید شما می‌توانید بعد از انجام دادن مشاوره‌های لازم و با در نظر گرفتن عواملی مثل رفع نیاز فردی، نداشتن مشکل مالی، جنس نوع موها و میزان بلندی موها تصمیم نهایی خودتان را بگیرید واز این روش برای زیبایی موهایتان استفاده کنید.

بهترین آرایشگاه و سالن های آرایشی در تهران : آرایشگاه عروس

ما در این مقاله درباره اکستنشن تمام اطلاعات مورد نیاز را برای شما به طور کامل شرح می دهیم تا شما قبل از انجام آن با انواع اکستنشن ها و روشهای مختلف نصب و راه های مراقبت های قبل و بعد آن و همچنین خطرهای احتمالی که شاید برای موهایتان داشته باشد به طور کامل اطلاعات پیدا کنید.

حال که تصمیم خودتان را گرفته اید و قصد انجام اکستنشن روی موهایتان را دارید بهتر است اولین کاری که انجام می دهید قبل از انجام اکستنشن برای نمونه و انتخاب رنگ نزدیک به موی خودتان و طبیعی تر شدن کار مقداری از موی خود تان را در اختیار ارایشگر قرار دهید تا همان طور که گفتیم بتواند برای شما موهای هم رنگ خودتان را تهیه کند.

برای انجام اکستنشن ابتدا باید چربی موهایتان را کامل بگیرید با یک شامپوی مناسب خوب موهای خودتان را بشورید و تمام آلودگی موهایتان را بگیرید.

معمولا نصب اکستنشن برای موی کوتاه کمی دشوار است ولی انجام می شود نصب مو برای موهای بلند برعکس کوتاه بسیار آسان تر است و حداقل ۷ تا ۱۰ سانتی متر بلندی داشته باشد چون همان طور که گفتیم هر قدر مو بلند تر باشد اکستنشن راحت تر نصب می شود.

برای موهای کوتاه پیشنهاد ما این است که شما برای اینکه بر اثر سنگینی موها دچار ریزش مو و سردرد نشوید بیشتر از ۴۰ سانت مو به موهایتان اضافه نکنید چون بیشتر افراد بخاطر کشش زیاد مو دچار سر درد می شوند.

انواع اکستنشن مو

حالا که راجب اکستنشن مو اطلاعاتی را به دست آوردید بهتر است که بدانید اکستنشن مو کلا دو نوع است : اکستنشن با موی طبیعی و  با استفاده از موی مصنوعی

مطالعه کنید :   مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

اکستنشن طبیعی همان طور که از اسمش مشخص است از موهای واقعی انسان‌ تهیه می‌شود، اما نوع مصنوعی آن در کارخانه‌ها تولید می‌شوند؛ که در هر صورت، هر دو نوع اکستنشن دارای جنبه‌های مثبت و منفی است.

استفاده از اکستنشن موی طبیعی :

از آن جایی که روش اکستنشن طبیعی یکی از بهترین و کم آسیب ترین روش های اکستنشن مو است که در این روش برای چسباندن موها بر ریشه مو از چسب کراتین استفاده می شود به شرطی این روش کاملا بدون عوارض است که از موی کاملا طبیعی و چسب اورجینال استفاده شود. پس از اولین نصب تکنسین مو از شما می خواهد که ۴۵ روز بعد شما برای ترمیم مجدد باید مراجعه کنید. البته مدت استفاده از اکستنشن بستگی به رشد موی خودتان دارد؛ و تا ۴ الی ۶ ماه روی موهایتان دوام دارد؛ اما باید برای ترمیم مو به متخصص مو رجوع کنید.

از دیگر قابلیت های موی طبیعی این است که این موها قابل انواع رنگ شدن و هایلایت شدن هستند و دوام خوبی دارند. قیمت این نوع مو بیشتر از نوع دیگر آن است و جلوه زیبایی به چهره فرد می دهد؛ و توجه بیشتری را در مخاطب ایجاد می کند. معمولا برای تشخیص طبیعی بودن یا مصنوعی بودن مویتان بهتر است چند تار مو را آتش بزنید شما از بوی سوختن مویتان میتوان متوجه شوید که طبیعی هستند و مورد دیگر اینکه موهای که تارهای ضخیم دارند طبیعی نیستند.

استفاده از موی مصنوعی برای اکستنشن مو :

در روش اکستنشن با موی مصنوعی مهم ترین دلیلی که باعث شده تا بیشتر خانم ها به سراغ این نوع اکستنشن بروند قیمت مناسب ان نسبت به روش طبیعی است. برای درخشش و براق بودن این نوع مو ها با پیشرفت تکنولژی از فیبرر برای ساختن این موها استفاده می کنند. در سالهای اخیر و با پیشرفت تکنولوژی موهای مصنوعی برای مدت طولانی‌تر قابل استفاده‌اند. تنوع این نوع موها ب نسبت به موهای طبیعی خیلی بیشتر است چون خیلی راحت‌تر تغییر حالت می دهند.

متخصصان مو بهترین طول را برای اکستنشن ۲۲ سانتی متر در نظر گرفته اند چون مقدار بیشتر از این وزن مو به ریشه مو آسیب وارد می کند و به پوست سر فشار وارد می کند و باعث ریزش موهای طبیعی و کم پشتی می شود. مدت زمان ماندگاری این نوع اکستنشن حدود ۳ الی ۴ ماه است؛ و البته بهتر است هر سه تاپنج ماه تعویض شوند. در واقع اکستنشن را نباید بیشتر از ۳ ماه نگه داشت چون رشد مو پس از این مدت، باعث کرک شدن و گره خوردن موها می‌شود.

خاصیت دیگر این موها در این است که شما موهای اکستنشن شده خودتان را می‌توانید مثل موهای طبیعی خودتان حالت دهید، می توانید اتو و سشوار بکشید فقط وقتی که رنگ می کنید نباید زیاد آنها را روشن کنید چون موی شما شفافیت خود شرا از دست می‌دهند. چون این موها همان طور که می دانید موی واقعی شما نیستند که از ویتامین بدنتان استفاده کند به همین دلیل سریع‌تر آسیب می‌بینند.

مطالعه کنید :   رنگ مو , انواع رنگ مو

انواع روش های نصب اکستنشن مو :

  • چسب کراتین
  • رینگ
  • دوخت مو
  • اکستنشن به روش لاینی
  • اتصال حرارتی

اکستنشن با روش چسب کراتین :

این نوع چسب که یک نوع چسب کاملا بی ضرر و بدون عارضه است عمده ترین استفاده هم برای چسباندن مو به ریشه مو استفاده می شود. در روش اکستنشن با این چسب ابتدا یک دسته باریک از مو ها را جدا کرده و بعد یک دسته باریک از موهای اکستنشن روی آن قرار می‌گیرد و از چسب کراتین روی آن می مالند و برای فیکس شدن موها روی هم به وسیله گیره یا انبرک ویژه‌ای این موها به هم فشرده شده و حرارت انبرک، چسب را ذوب کرده و به این ترتیب موهای مصنوعی به موهای طبیعی می‌چسبند.

اکستنشن با روش استفاده از رینگ :

استفاده از رینگ برای وصل کردن موهای مصنوعی به موی طبیعی شما صورت می گیرد. معمولا این روش برای افرادی که جلوی مویشان و یا در کل موهای ان ها کم پشت و تار های نازکی داشته باشد خیلی جالب و زیبا نمی شود. چون به این شکل رینگ های لای موی شما مشخص می شود و این اتفاق خوبی نیست. اکستنشن با روش رینگ به این صورت است که در این روش موهای مصنوعی توسط رینگ های فلزی به موهای طبیعی متصل شما می شود. مو را داخل رینگ قرار می دهند و موی طبیعی را هم با قلاب کنار همان موی مصنوعی می برند و با یک وسیله و انبرک مخصوص این کار، رینگ ها را فشار محکمی می دهند تا مو ثابت شود و به این ترتیب موی اکستنشن به موی طبیعی متصل می شود.

دوخت مو :

این روش معمولا نسبت به سایر روش ها هیچ آسیبی به موی فرد وارد نمی کند هر زمان هم از موی طبیعی خواستید می توانید به راحتی جدا کنید عموما کسانی که موهای زبر، فرفری و ضخیم دارند داوطلب این نوع اکستنشن هستند و برای ان ها مناسب است.

اکستنش مو به روش لاینی :

در این روش از چسب یا رینگ استفاده نمیشودو موی مصنوعی با نخ مخصوص به مو متصل می شود و به جز قسمت پیشنانی معمولا تا پانزده درصد از کل موی شما نصب انجام می شود. میزان قد مو و انتخاب حجم ان به خواسته خودتان انجام می شود میزان اضافه کردن مو برای هر شخص بسته به حجم و قد موهایش متفاوت است؛ و افرادی که موهای کوتاه تری دارند ترمیم شان زودتر خواهد بود.

اتصال حرارتی :

امروزه با بیشتر شدن افرادی که خواهان انجام اکستنشن هستند و وجود متد های جدید و بروز اتصال حرارتی به یکی از پر طرفدارترین مدل های اکستنشن مو در بین خانم ها و به خصوص در بین آرایشگران تبدیل شده است. از مزیت این نوع اکستنشن می توان به ماندگاری بالا و شکل طبیعی آن اشاره کرد؛ که به خاطر همین خاصیت ساده مورد توجه بسیاری است. باید گفت که این نوع اکستنشن حاوی کراتین است و کراتین به عنوان یک پروتئن و یک ماده غذایی برای موها عمل می کند. این کراتین با حرارت دادن آب شده و در بین موها حل می شود. مقداری از مو برداشته می شود در قسمت بالاتر از ریشه گداشته میشود و با حرارت به مو چسبانده می شود.

مطالعه کنید :   مدل دم اسبی و آبشاری بستن مو با کش

انجام این روش را به شما توصیه می کنیم چون از سایر روش ها راحت تر از ریشه مو قابل شانه کردن است و اصلا احساس سنگینی روی موهایتان نخواهید داشت؛ و کاملا احساس خواهید کرد که موهای واقعی خودتان است.

شستشوی موی اکستنش شده

پیشنهادی که متخصص مو برای شما دارد بیان این جمله است که برای فیکس شدن بهتر موها و اثر گذاری چسب بهتر است موهای خود تان را تا پنج روز بعداز نصب اکستنشن نشورید؛ و اگر دچار خارش سر شدید این بخاطر اکستنشن است و چند روز بعد رفع می شود پس اگر پوست سرتان خارید در این صورت بهتر است تا از اسپری مرطوب کننده مو استفاده کنید.

قبل از حمام کردن و شستن موهایتان اولین مرحله با شانه مخصوص اکستنشن موهای خودتان را به آرامی شانه بزنید تا تمام کرک ها و گره های لابه لای آن باز شود توجه داشته باشید که موهای خود تان را به طور مستقیم و یک دفعه زیر دوش نبرید. بهتر است ابتدا موهای‌تان را از فرق باز کنید و آرام زیر دوش بروید؛ و به هیچ وجه سرتان را پایین نگیرید جز مواقعی که فقط بخواهید قسمت جلوی مویتان را بشویید و فشاری به موهایتان وارد نمی شود.

هنگام شامپو زدن موهایتان را چنگ نزنید و فقط با دست موها را از بالا به پایین فشار دهید تا کف ان در موها نفوذ کند و موهایتان کاملا تمیز شوند. باز هم مثل اول ارام زیر آب برویدو موها را آبکشی کنید. در استفاده از نرم کننده حتما دقت کنید که به قسمت ریشه مو و محل نصب اکستنشن نزنید چون اکستنشن‌ها شل می شند وخیلی زودتر از موعد از مو جدا می شوند. بعد از حمام، حوله را به ارامی روی موها بگذارید و آب موها را بگیرید حواستان باشد که حوله را بالا یا پایین نکشید و فقط موها را در ان فشار دهید.

توجه کنید :

  • ممکن است در رزهای اول بعد از اکستنشن شما احساس راحتی نداشته باشید ولی این احساس شما کاملا طبیعی است و بعد از ۳ از بین خواهد رفت و به موهای نصب شده عادت خواهید کرد و دیگر حتی متوجه اکستنشن نخواهید شد.
  • به هیچ وجه با موی خیس و نم دار نباید بخوابید پس همیشه موهایتان را خشک کنید.
  • توصیه می شودتا برای اینکه هنگام خواب موهای شما به هم نتابند و گره نخورند موهای خود را با یک کش سر نرم در بالای سرتان جمع کنید.

و در آخر و توصیه آخر ما این است که برای حالت دادن به موهایتان بهتر است که از حالت دهنده ها و تافت مو استفاده نکنید چون مواد آن ها باعث می شوند تا موها از محل اتصال خودشان جدا می شوند.