خرید جواهرات و سرویس طلا برای عروس , انواع مدل سرویس طلا

خرید جواهرات و سرویس طلا برای عروس , انواع مدل سرویس طلا , قیمت سرویس طلا عروس در سال ۹۷ – ۹۸ , شماره تلفن طلا فروشی های تهران , بهترین طلا فروشی تهران : اغلب بین خرید های عقد وعروسی،سویس طلا را می توان جزو محبوب ترین خرید ها به حساب آورد.این خرید در عین داشتن جذابیت،برای عروس وداماد دغدغه های فکری زیادی را به وجود می اورد.باید بگوییم که دغدغه ی انتخاب مدل دلخواه برای عروس خانم وقیمت زیاد سرویس طلا برای آقا داماد ،یک دل مشغولی مهم واساسی به شمار می رود.

سرویس طلا

در حال حاضر سرویس های طلا که در بازار موجود هستند ،آنقدر دارای تنوع در طراحی ورنگ می باشند که در واقع انتخاب برای هر بیننده ای را دشوار می کنند.می توان جنس طلا را در سرویس ها به دو دسته زرد وسفید تقسیم بندی کرد در اینران در طی سالیان اخیر استقبال زیادی از طلای سفید به عمل آمده است واین طلا توانسته است که طرفداران زیادی برای خود جمع آوری نماید.در حقیقت طلا در سال وبه حالت طبیعی خود زرد رنگ می باشد وبعد ها در اثر یک سری فعل وانفعالات خاصی تغییر رنگ داده وبه رنگ سفید در می آید.

در طی سال های گذشته مردم بر این باور بودند که طلای سفیدرنگ دارای ارزش کمتری از طلای زرد رنگ می باشد.می توان در توجیه این باور عمومی بگوییم که از انجایی که طلا از دیرباز به رنگ زرد در بازار وجود داشته است بنابراین مردم به این باور رسیده بودند که جنس طلای سفید اصل نمی باشد.اما بعد ها با گسترش خرید وفروش و ایجاد تنوع در طراحی ،طلای سفید توانست جایگاه خوبی برای خود به وجود آورد وبا استقبال بی نظیر مشتریان مواجه شود.

طلاها برای خود عیار خاصی دارند!

طلا نیز مانند دیگر فلزات برای خود دارای عیار می باشد .در واقع می توان گفت که عیار مقیاسی است برای نشان دادن خالص بودن فلزی مانند طلا به کار برده می شود.همه ما طلای مرغوب وخالص را با عیار ۲۴ می شناسیم طلایی که ۹۹/۹۵ درصد دارای خالصی می باشد.وبای گفت که طلای ۱۸ عیار هم ۷۵ درصد دارای خالصی است.در سال های گذشته انواع مختلفی از طلای نامرغوب وجود داشت که دارای عیار پایین بودند .به عنوان مثال طلای ۶ عیار که میزان طلای به کار رفته در آن بسیار کم بود.

اکثراً طلایی که در جواهرات مورد استفاده قرار می گیرد ،طلای خالص نیست .مقدار طلای موجود در یک گردنبند ویا حلقه برپایه مقیاس عیار سنجیده می شود .در واقع طلای خالص ۲۴ عیار می باشد.بای بگوییم که شمش های طلایی که در خزانه های کشور ها از آن ها نگهداری می شود ۹۵/۹۹ درصد خالص بوده ویا از طلای ۲۴ عیار هستند.زمانی که در روند جواهر سازی فلزات دیگر نیز به طلا افزوده ی شوند میزان خلوص طلا ودر نتیجه عیار آن هم پایین می آید.به عنوان مثال طلای ۱۲ عیار از لحاظ وزنی دارای پنجاه درصد طلا وپنجاه درصد آلیاژ می باشد.

طلای ایرانی و یا خارجی؟

این روز ها در بازار طلا فروشان در شهر های مختلف در کنار طلای ایرانی ،طلای خارجی از کشورهای گوناگون نیز به چشم می خورد .می توان گفت که سرویس های طلای ساخت کشور های ایتالیا،تایلند،هند، ترکیه و سوئیس از جمله پرطرفدارترین سرویس های طلا در بازار به حساب می آیند.ولی از انجایی که در سال ۹۰ مجلس شورای اسلامی ورود طلای خارجی را ممنوع اعلام نمود ،تصور می شد که با روند رو به کاهش واردات طلای خارجی مواجه شویم که متسفانه چنین امری روی نداد.و دلیل مجلس هم برای ممنوع کردن واردات طلا ،عیار غیر استاندارد بیشتر طلاهای خارجی بود.مسئله ای که موجب می شد طلای خام از کشور ما خارج شده وبا فراوری های گوناگون مجدد با قیمت بالاتری وارد کشور ما شود.این کار فقط باعث خروج ارز از ایران می شد.

ولی بسیاری از فروشندگان به علت استقبال مشتریان خود همچنان مشغول فروش طلای خارجی می باشند .علت رغبت بیشتر مشتریان به طلای خارجی هم بیشتر در تنوع مدل وطراحی های زیبای آنها می باشد.متاسفانه با ظواهری فریبنده با عیار پایین وکیفیت به مرات پایین تر از طلای ایرانی به آسانی در بازار های طلا خود نمای می کنند.همین طور به علت بالا بودن دستمزد ساخت در طلای خارجی ،قیمت این نوع طلا به مراتب از طلای هم وزن ایرانی بالاتر می باشد.بنابراین به دلیل عیار نامرغوب ودستمزد بالا،خرید طلای خارجی به هیچ عنوان مقرون به صرفه نمی باشد.

مطالعه کنید :   حلقه ازدواج ست , قیمت انواع مدل حلقه ازدواج

سرویس طلای عروس

اکثر سرویس های طلا متشکل از یک گردنبند ویک جفت گ.شوتره ویک دستبند می باشند.ودر برخی از سرویس هاانگشتر نیز وجود دارد.همچنان که قبلاً هم اشاره کردیم ،سرویس های طلا در دو رنگ سفید وزرد در بازار موجود می باشند.ولی در حال حاضر به علت تنوع طلبی مشتریان و وجود رقبای خارجی ،تنوع زیادی در امر طلاسازی روی داده است.طراحی طلا براساس مدل های روز ،به کار بردن سنگ های قیمتی در طلاسزی ،ترکیب رنگ های مختلف از جمله کارهایی می باشد که برای افزایش جلوه سرویس های طلا انجام می گردند.

یک سری نکات که بهتر است شما در هنگام خرید سرویس طلا و جواهر آن ها را بدانید:

 • در صورتی که شما دارای پوست گندمگون (رنگی مابین سفید وبرنزه) می باشید استفاده از طلای زرد وترکیب آن با طلای قرمز برای جلوه پوست شما می تواند مناسب باشد.
 • در صورتی که شما دارای پوست سفید یخی می باشید بهتر است به جای طلای زرد از طلای سفید استفاده نمایید.درخشندگی طلای سفید جلوه ی پوست شما را افزایش خواهد داد.
 • هنگام انتخاب دستبند توجه داشته باشید که دستبند شما تنگ نباشد.ودر ضمن آنقدر هم بزرگ نباشد که اگر شما مقداری لاغرتر شدید در دست شما لق بزندویا از دست شما بیفتد.در صورتی که دارای پوست نسبتاً چاق می باشید ،دستبندی انتخاب نمایید که کیپ دست شم نباشد.دست بند های کیپ دستان شما را چاق تر از آن چیزی که هستند ،نشان خواهد داد.در این انتخاب باید در ابتدا راحتی دست خود را در نظر بگیرید.در صورتی که دستبند شما موجب درد ویا حس گرفتگی در مچ دست شما می گردد همیشه دارای حس ناخوشایندی خواهید بودو.از خرید خود ابراز نارضایتی خواهید داشت.
 • زمان خرید به قفل گردنبند،دستبند،گوشواره،توجه داشته باشید واز محک بودن قفل اطمینان حاصل نمایید وبه درستی آن را بررسی کنید.زیرا امکان دارد در اثر یک بی ااحتیاطی طلای ارزشمند شما باز شده وگم شود.
 • در صورتی که شما جزو ان دسته از خانواه ها می باشید که علاقه چندانی به تعویض زود به زود طلا ندارند ،باید دقت زادی در هنگام خرید طلا داشته باشید.تلاش کنید از مدل هایی که د طی چند سال به بازار وارد می شوند وبعد از مدتی تغییر می کنند،خریداری نفرماییدتا پس از تغییر مد ،مجبور به تعویض یا استفاده توام با نارضایتی از آن ها نباشید.خرید طلا به توجه به مد روز برای آن عده از افرد می تواند مناسب باشد که با راحتی می توانند طلای خود را تعویض ویا تجدید کنند.
 • سروی هایی که دارای وزن زاد ویا طرح شلوغ می باشند، نمی توانند بری هر فردی متناسب باشند.سروس های طلا با توجه به گردی ویا درازی صورت وکوتاهی وبلندی گردن ویک سری عواملی از این دست ،ممکن است که نوع سرویس خریداری شده متفاوت باشند.بنابراین هنگام خرید سرویس طلا به این مسائل دقت نمایید.
 • اگر تصمیم دارید یک سرویسی خریداری نمایید که در آن سنگ های قیمتی به کار رفته باشد ،توجه کنید زیرا سنگ های رنگی مانند زمرد ،یاقوت و…به علت ترکیب رنگی خاصی که دارند،امکان دارد که با هرنوع لباسی هماهنگی نداشته باشند.بنابراین بهتر می باشد که سرویس اصلی شما دارای طراحی باشد که بتوان آن را با هر نوع لباسی مورد استفاده قرار داد.

خریدی خوب و ایده آل , خرید سرویس طلای عروس

چون زوج های جوان عزیز هر دو بی تجربه می باشند ،وزیاد با چم وخم خرید طلا آشنا نیستند بنابراین بهت است برای اینکه یک انتخاب خوب و هوشمندانه داشته باشند،هنگام خرید طلا یک فرد آشنا به طلا و جواهر را به همراه خود داشته باشند.یک فردی که بتواند طلای اصل را تشخیص دهید ووطلای نامرغوب با عیار پایین را به خوبی بشناسد.وهمین طور در مورد اصالت سنگ های قیمتی و جواهر دلخواه شما بتواند نظر کارشناسی ارائه دهد.در صورتی که به هر علتی به فرد آشنای متخصص دسترسی ندارید،پس بهتر است که از فروشگاه های معتبر مورد تایید اتحادیه طلا وجواهر را شناسایی نموده وسعی کنید که از این فروشگاه ها خرید نمایید.

مطالعه کنید :   حلقه ازدواج ست , قیمت انواع مدل حلقه ازدواج

اغلب خانواده هی ایرانی یک طلا فروش آشنا ومورد اعتماد سراغ دارند که می توانند با اطمینان بیشتری سرویس عروسی خود را از انجا تهیه نمایند.

اگر شما پس از خرید طلای خود متوجه غش در معامله شدید ومتوجه شدید که طلای شما از عیار پایین برخوردار است ،یا سنگ های به کار رفته در آن اصل نمی باشند ؛ بایست با به همراه داشتن فاکتور وهمین طور جنس به اتحادیه طلا و جواهر مراجعه نمایید.در اتحادیه پس از بررسی کارشناسی وتایید خلاف،با طلا فروش خاطی برخورد شده وشما می توانید مبلغ پرداختی خود را مجدد دریافت نمایید.همین طور برخی مواقع این خطا از سوی شرکت سازنده طلا روی می دهد که در این شرایط هم ابتدا مشتری از طلا فروش وسپس از شرکت سازنده به علت عیار پایین طلا می تواند شکایت کند.

جواهرات

طرح های جدید طلا و جواهرات

ازطرح های جدید طلا و جواهرات می توان موارد زیر را نام برد:

طرح های شوپارت ،که در آنها چنیدن جواهر در محفظه ای شیشه ای به صورت معلق قرار دارند.

کارهای مرصع کاری پنهان ،در این طرح ها یک نگین بزرگ از به هم پیوستن چندین نگین کوچک تر ایجاد می شود به شکلی که از دور تنها یک تکه نگین به نظر می آید.وهمین طور توری های ظریف ونازک ،که برگرفته ز گرح های ایتالیایی وسویسی می باشند.

چند نکته برای مراقبت کردن از جواهرات و سرویس طلای خود

 • هنگام دوش گرفتن ویا شستشوی دست ها ،طلا وجواهرات خود را دربیاورید زیرا صابون موجب ایجاد یک لایه ی نازک روی جواهرات می شود.
 • سعی کنید که با به دست داشتن جواهرات آشپزی ننمایید زیرا گرمای شدید موجب صدمه زدن به نگین جواهرات شما خواهد شد.
 • سعی کنید که همیشه پس از عطر زدن وآرایش جواهرآلات خود را به تن کنید. فلزات قیمتی مانند طلا را تنها با یک پارچه ویژه ویا پارچه نمدی پاک نمایید چون حوله ویا پارچه های معمولی به علت انکه گرد وغبار در خود نگه می دارند موجب خراش برداشتن جواهر شما خواهند شد.
 • برای اینکه جواهرآلات شما خراشیده نشوند سعی کنید که آن ها را به صورت مجزا نگهداری نمایید.
 • اگر شما نقره را در یک کیسه دربسته نگهداری نمایید می توانید از کدر شدن زودرس آن جلوگیری نمایید.ولی هیچ گاه مروارید را در درون کیسه پلاستیکی نگهداری نکنید.
 • بهترین راه تمیز کردن جواهرآلات ،استفاده از آب و صابون اندک به همراه یک مسواک نرم است.

روش شستشوی طلا و جواهرات

سرویس طلا و جواهرات پس از مدتی استفاده چون با بدن تماس پیدا می کنند برای همین هم است که کثیف می شوند ورنگ جلای اولیه را دیگر ندارند .در صورتی که به دنبال راهکاری برای تمیز کردن آن هستید باید به این نکات به دقت توجه نمایید:

نحوه تمیز کردن طلا و جواهرات :

 1. مایع ظرف شویی وجوش شیرین را مخلوط کرده ویک خمیر درست نمایید طلا و یا جواهر خود را با این خمیر آغشته کنید وپس از چند دقیقه آن را با آب بشویید.
 2. طلاهای خود را در محلولی از آب و مایع ظرف شویی ،یا پودر لباس شویی وکمی وایتکس قرار بدهید.ومحلول را به همراه طلای داخل آن روی اجاق گاز قرار دهید وآن را به آرامی حرارت بدهید.به این صورت جرمی که در لابه لای طلا وجود دارد به آسانی از آن خارج خواهد شد.دقت داشته باشید که این روش برای تمیز کردن جواهرات مناسب نمی باشد.وبعد از اینکه طلاها را از ان مایع خارج کردید به دقت آنها را بررسی کنید وبا مسواک تمیز نمایید.وسپس آن ها را با آب بشویید وروی حوله بگذارید.برای اینکه سریع آن ها را خشک کنید می توانید از سشوار هم کمک بگیرید.خواهید دید که طلاهای شما مانند روز اول درخشان شده اند.
مطالعه کنید :   حلقه ازدواج ست , قیمت انواع مدل حلقه ازدواج

نحوه تمیز کردن جواهرات بدل :

جهت تمیز کردن جواهرات به اصطلاح اتمی می توانید جوش شیرین را به کار ببرید .با این روش که در ابتدا مقداری جوش شیرین روی سطح نمناک برس مسواک بزنید وآن را به آرامی روی این جواهرات بمالید تا براق گردند.

روش نگهداری از طلا وجواهرات :

شما باید برای نگهداری صحیح از طلا و جواهرات عروس خود ،آن ها را در جعبه های خود قرار دهید.همین طور می توانید یک دفترچه پارچه ای درست بکنید و طلاهای خود را با استفاده از سنجاق قفلی به آن ها وصل نمایید به طوری که سطح آن ها به همدیگر ساییده نشود.چون در اثر سایش از وزن آن ها کاسته خواهد شد.ودفترچه را در یک مکان امن قرار دهید.

نحوه براق کردن طلا و جواهر

جهت براق کردن طلا و جواهر ما به شما دو روش را پیشنهاد می کنیم :

 1. مقداری خاک اره نرم ویا خاکستر چوب تهیه نمایید ووطلاهای خود را در درون آن فرو ببرید وبعد توسط خاک اره یا خاکستر چوب سطح آن ها را مالش دهید بعد از پاک کردن طلا و جواهر از خرده های چوب یا خاکستر ،می توانید شفافیت ویا برق چشمگیری را در طلاهای خود مشاهده نمایید.
 2. شما می توانید با مکالش دادن قطعه ای چرم و یا پاره نخی برسطح طلا برق .جلای خاصی را در آن به وجود بیاورید.

چگونه گره زنجیر را باز کنیم؟

در صورتی که زنجیر گردن بند شما گره خورده است ،ان را روی سطح صاف وصیقلی قرار دهید ومقداری روغن در محل گره بزنید و بعد با یک سوزن کلفت به آرامی گره را باز نمایید.

چند نکته برای استفاده از جواهرات و سرویس طلا  در مهمانی ها

در مهمانی های رسمی در صورتی که تنها نگین انگشتر و یا نگین آویز گردنبند شما همرنگ لباس ویا مکمل رنگ لباس شما باشد ،برای این مهمانی مناسب خواهد بود.
همان کونه که می دانید گردنبند پهن ،در اصطلاح اسپورت می باشد وبه کار بردن ان در محافل رسمی زیاد مرسوم نتمی باشد.خوب می باشد که از این نوع از گردنبند ها در مهمانی های صمیمی و محافل دوستانه استفاده نمایید.وبه این نکته هم توجه داشته باشید که در صورتی که گردن بند شما پهن باشد وودارای نگین های رنگی هم باشد چهره ی شما را عبوس وگرفته نشان خواهد داد.

زمانی که شما از گردنبند پهن استفاده می نمایید بهتر می باشد که دیگر از گوشواره استفاده ننمایید زیرا قسمتی از فضایی را که برای جلوه ی گوشواره شما لازم می باشد ،به وسیله پهنی و درخشندگی گردنبد شما از بین می رود .در ضمن بهتر است رنگ سنگ هایی گه در جواهرات شما به کار رفته است دارای هماهنگی با رنگ پوست شما باشد.

در صورتی که دارای گوشواره با آویز بلند می باشید بهتر می باش که از کردنبند صرف نظر نمایید ودر صورتی هم که دارای گرن کشیده وبلند دارید وموهای شما هم کوتاه است ویا در صورتی که دارای موهای بلند می باشد که همیشه آن ها را جمع می کنید بهتر می باشد که از گوشواره های بلند و پهن استفاده نمایید.در صورتی که گوش های شما کوچک می باشد خوب است که از گوشواره های چسبان استفاده نمایید.

می توان گفت که خرید سرویس طلا از دو لحاظ سخت واسترزا می باشد:برای خانم ها به علت تنوع فراوانی که وجود دارد وبرای آقایان هم به خاطر قیمت بالایی که سرویس های طلا دارند.

طلا به عنوان گران قیمت ترین فلزی که وجود دارد دارای عیار می باشد که این عیار مشخص کننده میزان اصیل بودن طلا می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *