کاربرد کانسیلر

کاربرد کانسیلر : برخلاف گذشته امروزه با تغییر متد های آرایشی و ایجاد سبک ها و نوع های متنوع میکاپ لوازم آرایش و بهداشتی های گوناگونی در بازار وجود دارد که در گذشته نبود یکی از همین لوازم کانسیلر است که امروزه استفاده از کانسیلر از واجبات آرایش است و به اندازه استفاده از کرم پودر در آرایش مهم می باشد.

کاربرد کانسیلر

برای آشنایی بیشتر شما با این پودر باید یک تعریف از کانسیلر را برایتان بیاوریم پس در جواب سوال کانسیلر چیست؟ باید بگوییم که کانسیلر همان کرم پودر است با این تفاوت که این نوع فشرده تر و روشن و رنگی است که می توانید قبل و بعد از ارایش مصرف کنید و بیشتر توصیه می کنند که اگر بعد از کرم پودرتان آن را استفاده کنید خیلی بهتر است. شما به کمک کانسیلر می توانید نقاط تیره، قرمز، جای زخم های روی صورت ورگهای زیرچشم را بپوشانید. رنگ کانسیلری که برای خودتان می خواهید باید از رنگ پوستتان روشن ترباشد بهتر است فقط یک درجه از کرم پودر صورتتان روشن تر باشد، چون که اگر بیشتر باشد نتیجه عکس می دهد و پوست تان حالت بدی پیدا می کند.

بیشتر بخوانید : سالن آرایش عروس

انواع کانسیلر :

  • ماتیکی
  • مایع
  • کرمی
  • پودری
  • مدادی

ماتیکی :

همان طور که از اسمش مشخص است طراحی این کانسیلر ها به شکل رژ لب است که حالت کرم مانند دارد. بهتر است که به طور مستقیم روی پوست نزنید و از برس و یا نوک انگشت استفاده کنید.

کانسیلر

مایع :

این نوع کانسیلرها حالت کرم پودرهای مایع رابه خود دارند؛ و شما زمانی که از اسفنج برای ترکیب روی صورت استفاده کنید بهتر روی پوست می نشیند معمولا از این نوع کانسیلر بیشتر برای ایجاد پوشش و لایه ای روی پوست استفاده می شود، باید توجه کنید که کانسیلرهای مایع و ارزان که امروزه وجود دارند ممکن است در طول روز به حالت پوسته پوسته روی صورت قرار گیرند و همه چیز را خراب کند پس در انتخاب خودتان دقت کنید.

مطالعه کنید :   آیا ناخن ها هم سرما میخورند ؟

کرمی :

این نوع از کانسیلرها حالت فشرده شده و قوام زیادی دارند. ماندگاری و پوشش دهی بالایی هم دارند که می توان با انگشتان دست و یا فرچه های آرایش هم روی صورت استفاده کرد.

پودری :

بیشتر کسانی که انواع مختلف را استفاده کرده اند کانسیلر پودری را به عنوان یکی از بهترین انواع کانسیلرها، معرفی کرده اند. این کانسیلر ها مثل پودرهای صورت فشرده شده هستند. این نوع از کانسیلرهای پودری به راحتی با کرم پودرهای مایع و انواع کرم پودرها استفاده می شوند.

مدادی :

این نوع از کانسیلر از نظر ظاهری شبیه به کانسیلر ماتیکی است ولی با این تفاوت که فرمولاسیون تهیه آنها کمی چسبناک تر است. این نوع کانسیلر مثل حالت خط چشم های مدادی را دارد و مناسب افرادی است که پوشش دهی معمولی روی پوست شان می خواهند انجام دهند از مزیت های این کانسیلرهای مدادی می توان به این حالت آن ها اشاره کرد که در شرایط آب و هوای گرم هم حالت جامد خود شان را حفظ می کنند بسیاری از کانسیلرهای مدادی برای مسافرت هم مناسب هستند و برای فصل تابستان استفاده از این نوع بیشتر توصیه شده است.

بهترین آرایشگاه های تهران : آرایشگاه عروس

طرز استفاده از کانسیلر :

  • به صورت خطی
  • به صورت مثلثی

به صورت خطی :

روش خطی معمولا بیشتر آرایشگر ها این روش را برای قسمت زیر چشم در نظر می گیرند و به همه توصیه می کنند پس متوجه شدید که روش خطی برای زیر چشم بهتر است چون نه تنها به رفع تیرگی زیر چشم‌ها فرد کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود که چهره شما شاداب‌تر از همیشه به نظر بیاید. طریقه آرایش با کانسیلر در این ناحیه از چشم به این صورت است که با استفاده از قلم و یا نوک انگشت مقداری از کانسیلر را از ناحیه داخلی چشم به سمت قسمت بیرونی و به صورت نقطه را در زیر پلک پایینی کانسیلر بزنید؛ و بعد برای صاف و یک دست شدن نقاط ایجاد کرده را با دست با هم ترکیب کنید تا با این کار به راحتی سیاهی زیر چشم را پوشش دهید. بهتر است از کانسیلری استفاده کنید که چربی کمتری داشته باشد؛ و همچنین برای روش خطی زیر چشم بهتر است از کانسیلر با رنگ نارنجی استفاده کنید. چون کانسیلر سبز برای پوشاندن جای زخم سطحی و جای جوش مناسب است.

مطالعه کنید :   رنگ مو , انواع رنگ مو

به صورت مثلث :

قبل از اینکه کانسیلر بزنید هر نوع پوستی که دارید فرقی نمی کند بهتر است قبل از آن از یک لایه نازک مرطوب کننده برای تمام قسمت های پوست خود استفاده کنید مرطوب ککنده صورتتان زیاد نباشد چون ممکن است حالت چسبنده یا براق روی پوست ایجاد می کند. برای زیر چشم بهتر است که از روش مثلثی استفاده شود به این شکل که کانسیلر را به شکل مثلثی زیر چشم بزنید وسپس با استفاده از اسفنج آن را روی پوست خوب ترکیب کنید تا به این صورت حالت طبیعی تری را بر روی پوست ایجاد کنید برای کشیدن مثلث زیر چشم به این شکل که بصورت نقطه های کوچک از گوشه داخلی چشم تا بالای استخوان گونه کشیده شود.

رنگ بندی کانسیلر ها

کانسیلر زرد :

معمولا این نوع رنگ کانسیلر برای بیشتر پوست ها مناسب است و به بیان ساده تر این رنگ برای هر پوستی مناسب است. چون با استفاده از این کانسیلر لکه های تیره محو می شود پس برای رفع سیاهی دور چشم از این تن کانسیلر استفاده کنید پس برای پوشاندن تیرگی ها و رگ های آبی زیر چشم استفاده از کانسیلر زرد بسیار مناسب است.

کانسیلر نارنجی :

برای پوشش کبودی کانسیلر نارنجی مناسب است و این تن برای افرادی که رنگ پوست تیره دارند مناسب است.

کانسیلر سبز :

از این نوع کانسیلر بیشتر برای از بین بردن جوش و جای زخم استفاده می شود و خیلی مناسب است؛ زیرا این نوع برای کنترل تن قرمز پوست است پس اگر از لکه های قرمز و جای جوش روی صورتتان رنج می برید برای رفع ان ها از کانسیلر سبز استفاده نماید.

مطالعه کنید :   انواع رنگ ابرو , هزینه و قیمت رنگ ابرو

کانسیلر بنفش :

این تن رنگ کانسیلر هم برای افرادی که رنگ پوست صورتشان مایل به زرد است ان ها می‌توانند از این محصول استفاده کنند. با استفاده از این کانسیلر لکه‌های کبودی روی صورت کاملاً محو خواهد شد.