چند اشتباه متداول در عکاسی عروس در روز عروسی

چند اشتباه متداول در عکاسی عروس در روز عروسی : برای همه عروس ودامادها بعد از کردن ان همه هزینه های سرسام آور یک خاطره ی بسیار شیرین به جا می ماند و ان البوم عکس و فیلم عروسی انها می باشد که حتی بعد از سالها هم که انها را تماشا می کنند از دیدن ان بسیار لذت می برند وان حس خوشی که در ان روز داشتند دوباره به انها دست می دهد.و ان را تجربه می کنند.

پس ما این نتیجه را می گیریم که پیدا کردن یک آتلیه ی عکس خوب وفیلم بردار وعکاس حرفه ای یکی از مهترین تدارکات عروسی می باشد که زوج های جوان عزیز باید در ان صبر وحوصله ودقت زیادی را به خرج دهند تا یک اتلیه عکاسی خوب با افراد مجرب ومتخصص در کار عکاسی وفیلم برداری پیدا کنند .وبهتر است که برای این کار از عکاسان و فیلم بردارانی استفاده کنیم که در کار خود خلاقیت خوبی نیز داشته باشند تا در بهترین روز زندگی ما بهترین عکس ها وفیلم را از ما بگیرند وبه یادگار بگزارند.ولی متاسفانه ما بعد از عروسی وتماشای عکس ها و فیلم می توانیم به کیفیت کار انها پی ببریم ودر مورد ان قضاوت کنیم. و ببینیم آیا انتخاب درستی کرده ایم ویا نه؟شما عزیزان با در نظر گرفتن چند نکته می توانید یک آتلیه عکاسی عروس خوب برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید که ما انها را برای شما در زیر بیان خواهیم کرد.

بهترین آتلیه فیلمبرداری و عکاسی در  : آتلیه عکاسی تهران

نکات مهم در انتخاب آتلیه عکاسی برای مراسم عروسی

نکته ی اول :

همیشه سعی کنید قبل از هر کاری که نیاز به صرف هزینه دارد به بودجه خود توجه کنید و بعد در مورد ان موضوع تصمیم بگیرید ودر مورد انتخاب اتلیه نیز ابتدا باید ببینید که چه بودجه ای را می توانید به این کار اختصاص دهید وسپس یک اتلیه متناسب با بودجه ی خود انتخاب کنید.وبا ان قرارداد ببندید.

نکته ی دوم :

در انتخاب آتلیه دقت کنید که کادر ان مجرب وحرفه ای ودارای تخصص وتجربه ی زیادی در این زمینه باشند.وافراد مبتدی وبی تجربه نباشند.

نکته ی سوم :

شما می توانید از افرادی که پیش از شما عروسی گرفته اند در خواست کنید که تجربیات خود در این زمینه را در اختیار شما قرار دهند وشما را در این مورد راهنمایی کننند.و راه و چاه را به شما نشان دهند.

نکته ی چهارم :

از عکاسان وفیلم برداران در خواست کنید که نمونه کارها والبوم های خود را در اختیار شما قرار دهند تا شما انها را ببینیدوبا چگونگی وکیفیت کار انها آشنا شوید .

نکته ی پنجم : چنان چه برای انتخاب آتلیه ی خود وقت زیاد ودقت کافی به خرج دهید این کار به سوده شما بوده و همیشه از این کار خود راضی و خوشنود خواهید بود.

نکته ی ششم : شما می توانید از طریق اینترنت وفضای مجازی نیز در این مورد تحقیق وجستجو کنید وبا نمونه کار های آتلیه های مختلف اشنا شوید.

مطالعه کنید :   انتخاب آتلیه عکاسی و فیلمبرداری خوب

همان طور که از بیانات وتجربیات اکثر فیلم برداران وعکاسان ویا عروس وداماد ها برداشت می شودبیشتر وقت ها به علت بعضی نا هماهنگی ها وبی نظمی ها بین عروس و داماد وگروه عکاسی وفیلم برداری موجب به وجود امدن بسیاری از مشکلات ودلخوری ها وناراحتی ها می شود پس مسئولیت عروس وداماد فقط به انتخاب اتلیه وپرداخت هزینه های ان ختم نمی شود بلکه فاصله ی بسیاری با ثبت عکس وفیلم به یاد ماندنی از عروسی خود توسط فیلم برداران وعکاسان دارند.در ادامه ی مطلب چند اشتباه رایج در عکاسی عروس را بیان خواهیم کرد که از تجربیات چند عکاس مختلف از سراسر دنیا جمع اوری شده است.

آتلیه عکاسی

هماهنگ نکردن روز عروسی با عکاس :

قبل از اینکه برنامه ی روز عروسی خود را قطعی ونهایی کنید سعی کنید که با عکاس وفیلم بردار خود هماهنگ کرده واز او مشورت بگیرید زیرا در حرفه ی عکاسی وفیلم برداری ریزه کاری های زیادی در مورد نور پردازی ونور محلی که عکاسی وفیلم برداری در ان انجام می شود وجود دارد ومعمولا هر زمانی از روز برای این کار مناسب نیست ویک زمان خاصی برای این کار مناسب وخوب است به عنوان مثال در هنگام ظهر که نور افتاب بیشتر از هر زمان دیگر روز است کار فیلم برداری وعکاسی دشوار است چون سایه های بد شکلی به وجود می اید.وعکس وفیلم را خراب می کنند. وبهترین زمان برای این کار میتواند در اواخر روز که نور افتاب کم است باشد.پس بهتر است ساعات عروسی در اواخر روز باشد.

گذشتن از عکاسی نامزدی :

چنان چه شما عزیزان قبل از مراسم عروسی خود مراسم نانمزدی گرفته باشید در این صورت می توانید بهتر وراحتر وبدون هیچ گونه خجالت کشیدن از هم وبا اعتماد به نفس زیادی جلوی دوربین بروید در صورتی که شما در مقابل دوربین راحت باشید وبه فضای اطراف خود توجه نداشته باشید این امر موجب خواهد شد که شما عکس های بسیار زیبا وطبیعی از عروسی خود داشته باشید .در صورتی هم که می خواهید با عکاسان وفیلم برداران همکاری ومشارکت خوبی داشته باشید سعی کنید در صورت امکان از فیلم بردار وعکاسی که در مراسم عقد شما حضور داشت برای مراسم روز عروسی خود استفاده کنید.وبا انها قرارداد ببندید.

یک عکاس حرفه ای استخدام کنید :

برای کار عکاسی تلاش کنید از افرادی برای این کار استفاده کنید که در کار خود مهارت زیادی داشته وحرفه ای ودوره دیده باشندوصرف داشتن یک دوربین دیجیتال ووب سایت نمی تواند دلیل خوبی برای خوب بودن کار یک عکاس باشد که بتواند عکس های خوبی از عروسی شما تهیه کند بلکه برای این کار علاوه بر لوازم عکاس مهارت وتخصص ان در این زمینه نیز مورد نیاز است.عکاسان حرفه ای ودوره دیده به دلیل تجربه ومهارت زیادی که در درون خود دارند می توانند رابطه ی بهتری با عروس وداماد برقرار کنند.واین موجب خواهد شد که انها تصاویر بسیار زیبا وبه یاد ماندنی از مراسم تهیه کنند ولی برای استخدام چنین عکاسانی باید هزینه ی زیادی پرداخت کرد.

بیشتر بخوانید : عکاس و فیلمبردار حرفه ای

پایبندی به برنامه خود با عکاس :

سعی کنید به برنامه ای که با گروه عکاسی و فیلم برداری عروسی خود هماهنگ کرده اید پایبند باشید وبه ان عمل کنید.در صورت هماهنگی شما با عکاسان مراسم خود شما استرس کمتری خواهید داشت در صورت مقداری تاخیر در این امر موجب خواهد شد که کیفیت عکس های شما تحت تاثیر قرار گیرد وکیفیت انها کمتر شود بنابر این تلاش کنید که به همه ی برنامه های عروسی خود وسر موقع به طور دقیق وجزوبه جزئ عمل کنید تا مراسمی بدون عیب ئقص داشته باشید.به زمان بندی در اجرای برنامه های عروسی باید دقت زیادی کرد.

مطالعه کنید :   به چه روشی هایی می توان خوش عکس بود؟

به کار نگرفتن عکاس دوم :

در بیشتر مواقع زوج های جوان سعی می کنند در هزینه های عروسی خود صرفه جویی کنند وبهم برای این مسئله وهم برای این که در عروسی بی نظمی به وجود نیاید از استخدام یک عکاس دیگر در روز عروسی خود داری می کنند وبیشتر معتقد هستند که اگر یک عکاس دیگر نیز در مراسم باشد یک ناهماهنگی وبی نظمی به وجود خواهد امد در صورتی که این یک فکر اشتباه است ودر صورت وجود یک عکاس دیگر او می تواند عکس هایی نیز از زاویه های دیگر از عروسی ما داشته باشد که می توانیم از انها در البوم عروسی خود استفاده کنیم.

دخالت نکردن آشنایان و فامیل در کار گروه عکاسی و فیلم برداری :

معمولا در بیشتر عروسی ها دیده می شود که یکی از میهمانان با در دست داشتن یک دوربین عکاسی دیجیتال هی از مراسم وعروس و داماد عکس می گیرد ودر کار عکاسان مراسم اخلال ایجاد می کند وموجب می شود که انها بسیاری از صحنه های جالب مجلس را از دست بدهند.به این گونه افراد عمو باب گفته می شود .عمو باب با خود فکر می کند که با این کارش لطفی بزرگ در حق عروس داماد انجام می دهد و برای انها عکس های بیشتری تهیه می کند.ولی برعکس این کار او بیشتر برای عکاسان مزاحمت ایجاد می کند وبنابراین بهترین کار این است که او از این کار خود دست بکشد وکار را به کاردان یعنی عکاسان بسپارد.وخود از جشن عروسی لذت ببرد.

هر نوع عکسی که دوست دارید از شما گرفته شود را به عکاس توضیح دهید:

مفهوم زیبایی برای افراد مختلف متفاوت است وهر کس در ذهن خود یک تعبیر خاصی از زیبایی دارد.وبرای همین هم سلیقه ی افراد باهم فرق زیادی دارد برای همین شاید عکاس بخواهد یک عکسی از شما بگیرد که شما اصلا ان را دوست نداشته باشید وبرای پیشگیری از این مسئله بهتر است که شما نوع عکس هایی را که دوست دارید در روز عروسی از شما گرفته وثبت شود برای عکاس خود ارسال کنید تا عکاس به سلیقه ی شما آشنایی پیدا کند وسعی کنید که خواسته هایتان را به او شرح وتوضیح دهید تا البوم عروسی تان مطابق علاقه ی شما از کار در اید.وشما همیشه از دیدن ان مشعوف شوید.

مطالعه کنید :   نکات مهم در خوش عکس شدن عروس و داماد

نگرفتن کمک از دیگران برای سازماندهی میهمانان :

بهتر است یک فرد که به او اعتماد کامل دارید از میان فامیل ودوستان انتخاب کنید ومسئولیت هماهنگ کردن میهمانان برای گرفتن عکس وهمین طور ارسال عکس برای میهمانان در صورت تمایل ودرخواست انها را به او واگزار کنید.واز بخواهید که عکاسی از میهمانان را سازمان دهی کند تا مراسم به خازر گرفتن چند تا عکس از میهمانان دچار هرج ومرج وبی نظمی نشود.

نگاه کردن زیاد به دوربین :

در برخی از عروسی ها بعضی از عروس ودامادها بیشتر به دوربین توجه دارند وبه ان نگاه می کنند واین کار انها موجب می شود که عکس وفیلم انها زیاد خوب نشده ومصنوعی به نظر برسد انها باید به حرف های عکاس وفیلم بردار توجه کنند وبه رفتار طبیعی خود ادامه دهند وتا زمانی که عکاس از انها نخواسته است به دوربین نگاه نکنند وتوجه نداشته باشند.

بیش از اندازه تلاش کردن برای زست وفیگور گرفتن :

عروس وداماد وعکاسان تمام تلاش وسعی خود را به کار می گیرند تا عکس های بسیار قشنگ ولحظات زیبایی وجذابی را ثبت وضبط کنندولی باید انها توجه داشته باشند که این کار در صورتی عملی خواهد شد که انها آرامش خود را حفظ کرده ورفتاری بسیار طبیعی از خود نشان دهند وسعی کنند که از مراسم عروسی خود نهایت لذت را ببرند در این صورت فیلم وعکس بهتری نیز خواهند داشت.

به تاخیر انداختن استخدام عکاس :

به محض پیدا کردن یک عکاس حرفه ای و با مهارت وتجربه ی زیاد سعی کنید حتما با او قرارداد ببندید و او را از دست ندهید زیرا همیشه وقت عکاسان حرفه ای پر است و.این امکان وجود دارد که اگر شما این کار را به تاخیر بیندازید به دلیل پر بودن وقت انها سر وقت وبه موقع نتوانید یک عکاس حرفه ای پیدا کنید واین کار شما را دچار استرس خواهد کرد.

تلاش نکنید همه چیز مطابق میل شما وفوق العاده باشد :

سعی کنید درتمام طول مراسم آرامش خود را حفظ کرده و لبخند بر لب داشته باشید و از لحظه لحظه ی عروسی خود لذت ببریدواگر مشکلاتی هم در برنامه ها به وجود امد ان را به دیگران واگزار کنید تا در صورت امکان ان را رفع کنند چون این مشکلات ممکن است در هر مراسم عروسی رخ دهد وزیاد به خود استرس وارد نکنید.وگاهی نیز این مشکلات خاطراتی شیرین را برای ما رقم می زنند که در فیلم وعکس های عروسی ما ثبت می شود و وقتی بعدا انها را تماشا می کنیم لبخند بر لبان ما می نشیند.

بهترین تشریفات عروسی و برگزار کننده مراسم عروسی : تشریفات مجالس و عروسی

این ها یک سری اشتباهات رایج در گرفتن عکس های عروسی بود که امید واریم حالا که شما را با انها آشنا کردیم شما دیگر این اشتباهات را در عکس های عروسی خود تکرار نکنید.وفیلم و عکس های بسیار قشنگی از عروسی خود به عنوان یادگاری داشته باشید.