ویژگی های خدمات مجالس

ویژگی های خدمات مجالس , خدماتی که موسسه تشریفات عروسی و مجالس قابلیت ارائه دارند : مجالس شاد و غمگین زیادی در زندگی انسان هخا وجود دارد بخاطر این امر تشریفات مجالس زیادی به وجود آمده تا مجالسی مانند مراسم عروسی ، تواد ، ترحیم ، همایش ، سمینار و… را به صورت زیبا برگزار کنند.انجام دادن کارهای تشریفات عروسی به طور کامل از عهده افراد باتجربه و متخصص بر می آید. می خواهیم در مورد تشریفات عروسی بیشتر بحث کنیم و آشنا بشیم و نکات مهم و ضروری آنها را به شما ارائه کنیم.

ویژگی های خدمات مجالس

ویژگی های تشریفات مجالس فوق العاده

اگر قصد دارید تفاوت مجلس خود را با مجالس دیگر بدانید باید خصوصیات تشریفات عروسی را به طور کامل بدانید:

ظاهر میهمان داران خدمات مجالس:

یکی از مسائلی که بیشتر به چشم مهمانان می خورد ظاهر کرکنان تشریفات مجالس است.

ظاهری خوب واراسته و اخلاقی خوش در مجلس میتواند مهمانان را جذب خود کند. بعضی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • دارا بودن ظاهر آراسته و لباس فرم هماهنگ و تمیز کارکنان
 • خوش لحنی و احترام بالای کارکنان
 • نظم در انجام کارها توسط کاکنان و پرهیز از همهمه
 • صحبت آرام با همکاران و عدم فریاد زدن در سالن

کیفیت پذیرایی مطلوب:

یکی از مهترین کارهای تشریفات مجالس بزرگ و عالی این است که از مهمانان به صورت زیبا و جالب پذیرایی شود . هیچ وقت نباید در روی ظروف یا وسایل دیگر مجلس لکه یا کثیفی دیده شود چون باعث پایین آمدن کیفیت پذیرایی در مجلس خواهد شد به این منظور باید نکات مهم زیر را رعایت کنیم:
*پذیرایی از مهمانان در ظروف یکدست و تمیز
*ارئه غذای با کیفیت و تازه به مهانان
*ارائه خدمات کافی با توجه به منوی انتخابی
*توجه به دمای غذا و زمان ارائه آن به مهمانان

مطالعه کنید :   وظایف ساقدوش در مراسم عروسی

چیدمان و دکوراسیون مطلوب:

یکی از مهمترین کارهای تشریفات عروسی داشتن دکوراسینونی جالب و زیبا است که باعث جلب توجه مهمانان و انتقال حس خوب به آنها میشود و مراسم شما را تبدیل به یک مراسم به یاد ماندنی می کند پس باید دقت کامل در چیدمان میز و صندلی ها و تک تک وسایل موجود در تشریفات مجالس را داشته باشیم . مجالسی که در باغ عروسی ها اجرا می شود باید به این نکته توجه زیادی داشته باشند.

ارائه مطلوب خدمات جانبی:

به مجموعه خدماتی که بمنظور بهتر کردن کیفیت تشریفات مجالس ارئه می شوند خدمات جانبی می گویند. برای مثال در مراسم های عروسی ارئه موزیک، رقص نور ، نوشیدنی با کیفیت و غیره اهمیت خاصی دارد . خدمات جانبی نیز در کارهای تشریفات مجالس مهم می باشد.

دسترسی همگانی به خدمات :

دسترسی همه مهمانان حاضر در مجلس به تمامی خدمات ارائه شونده در مراسم یکی از مهمترین معیار برای سنجش تشریفات مجالس عالی و بزرگ است . زمانی که یکی از افراد حاضر در مهمانی چیزی از شما خواست که مهمان دیگر دارد و او ندارد باید بدانید که کیفیت پذیرایی شما در مجلس بسیار پایین است. توجه به این امر در تشریفات مجالس بزرگ و عالی از اهمیت زیادی برخوردار است و یکی از کارهای دشوار و پر هزینه است.

دلایل واگذاری تشریفات مجالس به دیگران :

با توجه به تیتر منظور از کلمه دیگران همان افراد با تجربه و ماهر در تشریفات مجالس هستند. اگر مایلید که کیفیت مراسم شما به خوبی و کامل حفظ شود باید آن را افراد کاردان و خبره بسپارید. مزایای واگذاری تشریفات مجالس به افراد کاربلد به شرح زیر می باشد :

مطالعه کنید :   تاریخچه خدمات عروسی

*افزایش چشم گیر کیفیت مجلس
*کاهش زحمات و راحتتر شدن اداره مجلس
*افزایش نظم و هماهنگی در مجلس
*ایجاد خاطره ای خوش در میان مهمانان
*افزایش رضایتمندی مهمانان از مجلس
*صرفه جویی در هزینه های مختلف و متفرقه

و میلیون ها مزایای دیگر که باعث می شود مجلسی به یاد ماندنی در ذهن ها ثبت گردد.

انواع خدمات در تشریفات مجالس

متناسب با مجلسی که در پیش دارید خدمات بسیار متنوعی وجود دارد که می توان آن را در مراسم شما اجرا کرد.به عنوان مثال در مراسم های عروسی از تزئینات گل و میوه و … اهمیت زیادی دارد و در مجالس ترحیم خدمات عزاداری و تزئینات مشکی رنگ و … اهمیت دارد.

خدمات زیادی وجود دارد که باعث رضایتمندی بیشتر مهمانان می شود که بیشتر در مجالس عالی و بزرگ استفاده می شود مانند به کار گیری افرادی در پارکینگ به منظور پارک کردن خودرو های مهمانان که یکی از کارهای محبوب در خدمات مجالس است.برای به یاد ماندنی کردن مجلس می توان در لحظه ورود مهمانان کارهای شگفت آوری کرد مانند شعبده بازی کردن یا وجود راهی جذاب به طرف سالن مراسم و … انجام داد.

در تشریفات مجالس ، پذیرایی از افراد حاضر در مهمانی با نظم خاصی انجام می گیرد به طوری که شما میتوانید برای جلب رضایت مهمانان خود در مجلس از منو های متفاوت و محدوده بزرگی از پذیرایی ها و خدمات داشته باشید . هزینه شما بسنگی به منویی است که انتخاب می کنید به طور مثال شما می توانید با میوه و شیرینی یا یک دسر از مهمانان پذیرایی کنید که هزینه کمتری دارد و یا از منویی کامل از متنوعترین غذا ها داشته باشید که بدیهی است هزینه بالایی را دارد.

مطالعه کنید :   6 اتفاق هزینه ساز در مراسم عروسی

در تشریفات مجالس می توان از کارهای جدید یا همان ایده های به روز استفاده کرد مثل انتخاب یک تم جالب برای مجلس که متناسب با مراسم نیز باید باشد.می توانید متناسب با سلیقه ای که دارید تمی برای مجلس خود انتخاب کنید. در تشریفات مجالس عالی این از مهمترین و بهترین راه های افزایش رضایتمندی در مهمانان است.

قیمت تشریفات مجالس بر چه اساسی تعیین می شود ؟

سوالی که ذهن افراد را بیشتر مشغول می کند این است. قیمت تشریفات مجالس ، برگزاری مراسم عروسی ، مراسم ترحیم ، تولد ، همایش ها و سمینارها و … بر اساس پارامترهای متفاوتی تعیین می شوند. تعدادی از پارامتر ها به شرح زیر است:

 • انتخاب منوی پذیرایی
 • خدمات گل آرایی ، میوه آرایی ، کریستال آرایی و …
 • خدماتی مانند اجرای شعبده بازی ، تقلید صدا و …
 • نوع ارائه موزیک
 • امکانات اضافی مانند پارکینگ، نور افشانی و …
 • نوع محل انتخابی مانند : باغ ، تالار ، سفره خانه
 • تزئینات و دکوراسیون شخصی سازی شده

موارد فوق تنها بخشی از پارامترهایی است که در تعیین قیمت تشریفات مجالس دخالت دارند . ممکن است موارد گفته شده برخی از افراد را بترساند لازم به ذکر است که تکرار کنیم یکی از مزیت های تشریفات مجالس کم هزینه بودن آن است بطوری که می توانمید با هزینه کم بهترین و با کیفیت ترین مجلس را داشته باشید. خدمات اختیاری زیادی وجود دارد که باعث می شود که مهمانان شما با رضایتمندی کامل مهمانی را ترک کنند و مجلس شما زیباتر و با شکوه تر شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *