کاهش استرس و افزایش آرامش عروس

کاهش استرس و افزایش آرامش عروس : همه ما راجب استرس عروس شدن چیزهایی شنیده ایم، قطعا شما در هر سن و سالی باشید یا چه این لحظه ازدواج اولین تشکیل زندگی رسمی شما باشد یا قبلا هم تجربه کرده باشید همیشه برایتان استرس و اضطراب هایی وجود داشته و هست ما برای خلاصی شما و برای حل شدن تمام این استرس ها پیشنهادات جدید و مفیدی ارائه داده ایم که شما با رعایت این نکات به طور حتم می توانید تمام استرس ها را برطرف کنید که در نهایت باعث آرامش عروس شوید.

کاهش استرس و افزایش آرامش عروس

طبیعی است که شما بیشتر از هر کسی نگران باشید و اضطراب داشته باشید، بهتر است که خیلی نگران جزئیات مراسم روز عروسیتان نباشید. شما با همه این تلاشها و کارهایی که انجام داده اید مطمئن باشید که این روز به بهترین نحو برگزار خواهد شد؛ و به خاطر داشته باشید و با خودتان تکرار کنید که هر مشکلی هم که پیش بیاید، نخواهد توانست روز شما را خراب کند. پس بهتر است که آرام باشید و از این روز زیبا کنار همسرتان لذت ببرد.

 

اگر از عروس ها هم بپرسید به شما خواهند گفت که استرس الکی نداشته باشید در نهایت مطمئن باشید شما قطعاً بعد از مراسم به اتفاقات بدی که احتمالاً پیش آمده است خواهید خندید!

خب مشخص است که در دوران پیش از مراسم ازدواج انواع متفاوتی از تصمیمات، هزینه ها، انتظارات و نقش‌های جدید جود دارند که می توانند بسیار استرس زا باشند؛ اما حالا که شما تمام آن ها را حل کرده اید و به روز مراسم رسیده اید نباید استرس بکشید بسیاری از افراد متوجه نمی شوند که این استرس ها چه تأثیر عظیمی بر شادکامی و ارتباطات آن ها می گذارند.

شکت های برتر تشریفات عروسی تهران : تشریفات عروسی

ما به شما در این مقاله ۷ چیز آزار دهنده و استرس زا برای عروس و راهکارهای جلوگیری از آن را خواهیم آموخت :

*بی برنامگی

چرا آزار دهنده است :

وقتی عروس شما را به عنوان یکی از همراهان خود برای بعضی کارها انتخاب کرده است یعنی به شما اعتماد کرده است و شاید خیلی از مسئولیت ها را هم به شما بسپارد و شما با قبول همراهی او برای انجام بعضی امور لطف بزرگی انجام داده اید اما اگر رفتار شما در قبال او تغییر کند وقتی فراموش کنید که با او قرار مهمی مثل رفتن به مزون لباس و یا شما با پاسخ ندادن به تماس‌ها و پیام ها، از دست دادن قرارهای آرایشگاه و کارهایی از این دست شما وظیفه خود به عنوان همراه عروس را به خوبی انجام نمی‌دهید و ممکن است او را از انتخاب شما به عنوان همراه خودش پشیمان کنید و استرس و اضطراب این که نتواند کارها را انجام دهد و دلخور بودن از شما تا مدت ها افکار او را پریشان کند.

مطالعه کنید :   چرا برگزاری مراسم عروسی کوچکتر برای زوج های جوان بهتر است؟

راهکار :

وقتی شما قرار گذاشتید که همراه عروس باشید و اغلب کارها را با هم انجام دهید یعنی به اون یک دلگرمی بزرگ بخشیده اید ولی شما حتما لازم نیست که تمام زندگی خود را به صورت شبانه روز وقف این وظیفه کنید، درست است که قول داده اید اما شما تنها کافی است با اولویت بندی تمام کارهای مهم و انجام آن ها با دقت بیشتر کمک بزرگی انجام داده اید و در صورت نرسیدن به انجام یک وظیفه، حتما قبل از اینکه دلخوری یش بیاید یا برنامه ای کنسل شود با یک تماس به او اطلاع دهید و یا برای دلجویی یک هدیه کوچک تهیه کنید.

*دعوت از مهمانان

چرا آزار دهنده است :

عروس از شما می خواهد که در برنامه دعوت از مهمان ها کنارش باشید و به عنوان همراه عروس وظیفه دارید که تک به تک مهمان ها را شما دعوت کنید اما وقتی شما به تنهایی قادر به این کار نخواهید باشید و این کار برایتان مشکل باشد و شما با روحیه کامل و باز نتوانید مهمان ها را سر و سامان دهید اما حالا که این وظیفه به طور کامل به شما محول شده ممکن است آزار دهنده باشد.

راهکار :

اگر شما این کار را نمی توانید که همراه عروس باشید و کار دیگری را باید در ان زمان انجام دهیدحتما با عروس در این مورد صحبت کنید؛ و سعی کنید که او را متوجه این مسئله مهم کنید که انجام این وطیفه که باید شما آن را انجام دهید و ان هم دعوت از تعداد زیادی مهمان به تالار ازحوصله و وقت شما خارج است. قطعاً بعد از شنیدن دلایل شما قانع می شود و با روی باز از شما استقبال خواهد کرد.

معرفی بهترین تالارهای پذیرایی و عروسی تهران : باغ تالار عروسی

*سوال پرسیدن های مکرر

چرا آزار دهنده است :

همیشه از سر کنجکاوی یا از باخبر شدن از امور عروسی مجبور هستید سوالاتی را از عروس بپرسید سوال کردن و فهمیدن جواب از نظر او هیچ مشکلی ندارد و اگر شما از عروس در مورد نوع لباسش یا رنگ تم مراسمش بپرسید او با ذوق و اشتیاق پاسخ شما را می دهد و یا پرسیدن سؤال در باره ی برخی جزئیات آرایش یا اطلاعات گرفتن در مورد تالار مشکل خاصی نخواهد داشت؛ اما یادتان باشد که وقتی بارها و بارها در مورد یک مسئله سؤال می‌کنید قطعاً برایش آزار دهنده خواهد بود که هر لحظه به سوالات تکراری شما پاسخ کامل بدهد و اینگونه او دچار استرس می شود.

راهکار :

مطالعه کنید :   نکات مهم برای داماد ( بخش دوم )

اگر عروس در جواب دادن به سوالات مکرر شما عکس العمل نشان داد و فکر کردید که شاید از سوالات زیاد شما ناراحت می شود یا عصبی بهتر است پرسیدن از او تنها منبع شما نباشد. می توانید به عنوان کسی که به عنوان همراه او در امور انتخاب شده اید ایمیل‌هایش را چک کنید و یا برای اطلاع از ظرفیت تالار و چیدمان انجا بهتر است که با مراکز طرف قرار داد برای عروسی صحبت کنید و جواب هایتان را بگیرید و نهایتاً از همراهان دیگر عروس سؤال بپرسید.

*تا دقیقه نود برای خرید و ست کردن لباس همراهان عروس صبر کنید

چرا آزار دهنده است :

عروس برای شب رویایی زندگیش دوست دارد تا همه چیز مطابق میلش پیش برود و گاهی این استرس و نگرانی برای عروس وجود دارد که لباس همراهان او همان ساقدوش هایش خوب از کار در نیاید یا تا روز مراسم آماده نباشد و یا لباس ها با دیگران هماهنگ نباشد. اینجا او از شما انتظار دارد تا به عنوان همراه کمکش کنید و نگرانی او را از این جهت برطرف کنید؟

راهکار :

اگر شما به عنوان یکی از ساقدوش های عروس در مراسم انتخاب شده اید و به شما هم مدل لباسی که آن شب باید بپوشید گفته شده است شما باید به محض دریافت جزئیات لباس گام اول را در تهیه آن بردارید. باید خیلی زود اقدام کنید که تا عروسی به دستتان برسد اگر دیدید که مشکلاتی پیش روی شماست و نمی توانید در موعد مقرر موفق به تهیه لباس مورد نظر باشید حتما همان اول با عروس راجبش صحبت کنید و دلایلتان را به او بفهمانید تا حدالامکان با او صادق باشید و در این مورد همفکری کنید تا در آن روز بخاطر ناهماهنگی اتفاقی نیفتد.

انواع مدل های جدید و زیبای لباس عروس : مدل لباس عروس

*هماهنگ نبودن با دیگر همراهان عروس

چرا آزاردهنده است :

مطمئنا برای عروس ثبت بهترین لحظه ها و مرتب بودن و هماهنگی مراسم یکی از مهم ترین دغدغه ها است بی شک همانگونه که در اکثر جشن ها دیده ایم از زیبایی‌های مراسم هماهنگی عروس و همراهان او با یکدیگر است. هماهنگی داشتن یعنی داشتن یک جشن منظم و بابرنامه ریزی شده است که عروس برای این امر کلی ایده و وقت صرف کرده است و اصلا او حاضر نیست که این نقطه قوت را با جدال بی دلیل شما با دیگران خراب کند

راهکار :

شما برای اینکه مشکلی پیش نیایداگر نمی توانید با عروس هم راجب این مسئله صحبت کنید حتما با فرد دیگری، مشورت کنید کسی که هیچ گونه حضوری در مراسم ندارد و دعوت نیست، گفت و گو کنید و از او چاره جویی کنید. قطعاً راهکار مناسبی به شما ارائه خواهد داداگر شما در جشن با کسی هم مشکلی داشتید بهتر است که بخاطر عروس و خراب نشدن مراسم هیچ گونه رفتار و یا برخورد بدی با هیچ کسی نداشته باشید.

مطالعه کنید :   10 تجربه زمستانی پیش از ازدواج

*دائما به او برای خوردن غذا پیشنهاد بدهید

چرا آزاردهنده است :

بخاطر استرسی که وجود دارد اطرافیان عروس مخصوصا مادر عروس از دیدن اضطراب دخترش و نخوردن غذا و بی اشتهایی دچار ناراحتی می شوند و نگران لاغری و ضعف او هستند برای همین ممکن است به شما گوشزد کنند که به عروس تند تند یادآوری کنید که چیزی بخورد؛ اما شما اگر دائما و هر لحظه این حرف را تکرار کنید و در هر بار ملاقات از او بخواهید و مطمئن باشید این ماجرا اگر دائما تکرار شود او را کلافه خواهد کرد.

راهکار :

خودتان را در نظر بگیرید اگر فکرتان مشغول باشد و نتوانید درست راجب همه چیز تصمیم بگیرید کسی بیایید و دائما به شما بگوید که فلان چیز را بخور و هی اصرار پشت اصرار کند شما چه حالی میشوید عصبی تر می شوید درست است حالا شما هم سعی نکنید دائما به او یادآوری کنید که چیزی بخورد. به جای این کار می‌توانید او را ترغیب کنید مثلاً برایش از سالاد میوه یا غذایی خاص که دوست دارد و موجود هست تعریف کنید با این کار او را ترغیب به خوردن کرده اید نه مجبور.

*انتشار عکس‌ها در صفحات اجتماعی

چرا آزاردهنده است :

گاهی وقت ها عروس ها برای سورپرایز کردن داماد و ذوق زده کردنشان حتی لباس عروسی را که انتخاب کرده اند را هم به داماد نشان نداده اند و منتظرند تا در روز مراسم او را شگفت زده کنند و یا در بسیاری مواقع هم ممکن است داماد تا قبل از مراسم بخاطر مشغله زیاد موفق نشود عروس را ببیند. اگر شما از سورپرایز های عروس در صفحه اجتماعی پرده برداری کنید این کار شما باعث خواهد شد که شوق نگاه آنان در اولین برخوردشان در مراسم فروکش کند؛ و بیشتر مواقع اکثر داماد ها این رفتار را دوست ندارند که عکس های خصوصی آن ها در صفحات مجازی باشد.

بهترین آتلیه عکاسی عروس و داماد در تهران : آتلیه عروس و داماد

راهکار :

بهتر است برای جلوگیری از هرگونه ناراحتی وکدورتی بین شما و عروس قبل از انتشار عکس‌ها و فیلم‌های مراسم، خصوصاً بخش‌های مربوط به عروس را حتما با هماهنگی او و به صورت محدود انجام دهید تا مشکلی در روند عروسی یا رابطه شما با عروس و داماد پیش نیاید.

مطمئن باشید که با رعایت نکات بالا می‌توانید هم شما و هم عروس از مراسم بهترین بهره را خواهید برد.


بزرگترین وب سایت راهنمای عروسی در تهران : عروس سیتی