نکات مهم برای داماد ( بخش اول )

نکات مهم برای داماد  ( بخش اول ): تشکیل خانواده و داماد شدن آرزوی هر کسی است اما نباید از وظایف داماد غافل بود داماد هم برای این امر مهم وظایف عمده ای دارد او باید در کنار همسرش برای داشتن یک مراسم آبرومند تلاش کند و یک شب رویایی را کنار مهمانانش تجربه کند. او برای تدارکات جشن عروسی که به چند قسمت تقسیم میشود و در واقع با برنامه ریزی و تقسیم بندی این وظایف میتواند تدارکات مراسم عروسی خود را به بهترین نحو فراهم کند.

نکات مهم برای داماد

پیشنهاد ما برای شما این است که لیستی از همه ی چیزهای مهم که لازم دارید تهیه کنید، با تهیه لیست می توانید مطمئن شوید که انجام هیچ کاری را فراموش نخواهید کرد. شما می توانید از این لیست برای یادآوری انجام کارهای مهم استفاده کنید. با داشتن لیست کامل خیالتان هم بسیار راحت میشود و هیچ استرس و دلهره ای برای فراموش کردن کارها هم نخواهید داشت.

شما برای کم کردن استرس عروستان حتما شب قبل از عروسی، قبل ازهر کاری یک ملاقات با او داشته باشید. مقدار بودجه ای که برای مراسم ازدواج در نظر دارید را با همسرتان در میان بگذارید تا او نیز مراقب تمام هزینه ها باشد و بتواند در تقسیم این بودجه شما را یاری کند تا یک مراسم ابرومندانه و بدون اضطراب را داشته باشید؛ و خیالش را بابت تمام مسائل و برنامه های روز عروسی کم کنید یا در صورت ملاقات نکردن با همسرتان هنگام خواب به نامزدتان تلفن کنید و به دور از هرگونه استرس و نگرانی، با آرامش و احساس با او صحبت کنید.

از او بخواهید که نگران چیزی نباشد و عروسی را به شما بسپارد و بگذارد همه چیز همانطور که برنامه ریزی کرده اید پیش می رود. برای خلاصی از استرس عروسی با او از روزهای آشنایی و خاطرات نامزدی خودتان صحبت کنید و اجازه بدهید کمی احساس بین شما جاری باشد و انرزی مثبتی که بینتان هست بیشتر شود شما به عنوان تکیه گاه همیشه باید با او در تمام مسائل همراه باشید اطمینان خاطر دهید که روزی خوب و بیاد ماندنی را برایش ثیت خواهید کرد.

توجه کنید که رعایت این نکات به شما کمک می کند که از ایجاد استرس ها و نگرانی هایی که معمولا قبلا از برگزاری عروسی به سراغ عروس و داماد های جوان می آید جلوگیری کنید و یا حداقل از شدت آنها بکاهید تا یک شب پر خاطره را برای خودتان رقم بزنید.

برترین تشریفات عروسی در تهران : تشریفات عروسی

اغلب فکر می کنند که دامادن بودن بسیار راحت تر و کم مسولیت تراست آما باید به خیلی چیزها توجه کرد و دانست که داماد بودن هم وظایف خاص خودش را دارد. از انتخاب تالار گرفته تا کوچکترین مسائل مربوط به عروسی که برعهده داماد است اما این کار ها فقط نیس که باید انجام شود ما برای شما در این جا نکات دیگری را یاداور میشویم که با خواندن مطالب ما چیزهای زیادی می اموزید و یک داماد فوق العاده با احساس و جنتلمن میشود.

مطالعه کنید :   ورود عروس و داماد و ایده های جالب برای آن

برای همسرتان یک متن عاشقانه بنویسید

اولین ایده نوشتن یادداشت عاشقانه برای عروس خانومتان است زمانی که دارید آماده میشوید، برای نامزدتان نامه عاشقانه و تبریک بفرستید. این کار روشی مناسب برای نشان دادن این موضوع به نامزدتان است که چقدر برای ازدواج با او هیجان زده هستید و میخواهید استرس را از همان شروع صبح از او کم کنید با این کار او شگفت زده میشود و یک امید واقعی و شور و شادی در همان دقایق اولیه صبح جرقه میزند برایش از اینکه چقد خوشحال و خوشبخت هستید که با یک پرنسس تمام عیار ازدواج می کنید از آرزو هایتان برای ادامه روزهای زندگی در کنار او بنویسید و بگوید که نفس کشیدن در کنارش برایتان یک اتفاق خوب است شما با نوشتن این نامه عاشقانه همسرتان را از نظر روحی شارژ می کنید. زن ها روح بسیار حساسی دارند و با این کار رمانتیک شما احساس خوشبختی مضاعف می کنند.

بهترین گل فروشی در تهران : گل فروشی

این اخرین نامه عاشقانه شما برای همسرتان نباشد همیشه به فکر این باشید که سوژه هایی خوبی در زندگی داشته باشید تا بتوانید به وسیله آنها داستانهای عاشقانه ای برای همسرتان طراحی کنید واز نوشتن آنها لذت ببرید تا همسرتان هم از خواندن احساسات ناب شما به وجد بیاید. شما می توانید نقاشی ازیک قلب بر روی چند کاغذ بکشید و بعد آنها را به همراه یک متن عاشقانه به همسرتان بدهید که اینها کوپن های عشق هستند و او در عوض ارائه هر یک می تواند مقداری زیادی عشق از شما طلب کند گل رز هم که نشانه عشقی عمیق است و خانوم ها تمامشان عاشق گل هستند و با دریافت گل تمام خسته گی هایشان برطرف میشود.

مطالعه کنید :   وظایف ساقدوش عروس در عروسی چه چیز هایی می باشد؟

پس در کنار نامه خود یک عدد گل سرخ هم کافی است اما حتما مطمئن شوید یادداشتی که بر روی آن چسبانده اید تمامی احساسات قلبی شما بیان می کند. حتی ممکن است یک غزل و یک ترانه عاشقانه نیز این کار را به بهترین وجه انجام دهد پس یک متن عاشقانه ناب برای آن روز انتخاب کنید.

حلقه خود را فراموش نکنید

برای اینکه در روز عروسی از استرس بعضی کارها یا چیزها فراموش نشود یادداشتی را که قبلا تهیه کردید را مرور کنید و از یک دوست نزدیک به عنوان کمک بخواهید که در بعضی امور در کنار شما یاشد و کمکتان کند بسیاری از مواقع پیش آمده است که داماد حلقه عروسی اش را فراموش می کند تا همراه خود ببرد و دیگر زمان برای رسیدن حلقه به او ممکن است خیلی طول بکشد و زمان از دست برود. یکی از کارهای که دوستان و همراهان دامادباید انجام دهند یاد آوری و مطمئن شدن از وجود حلقه یا حلقه‌ها همراه داماد است.

داماد بخاطر استرسی که دارد ممکن است فراموش کند برای همین باید باید یکی از همراهانش علاوه بر یادآوری حلقه را در جیب کتش بگذارد اما اگر به هر دلیلی حلقه فراموش شد و وقت برای برگشتن نبود بهترین روش این است که از حلقه یکی از دوستان نزدیک استفاده کنید تا در مراسم بی حلقه نمانید و بعد از اتمام مراسم امانت را به دوستتان پس دهید. این راه کار خیلی بهتر است از اینکه بدون در دست داشتن حلقه در جمع مهمانان حاضر شوید و شما را از همان اول به عنوان داماد سر به هوا یا فراموشکار بشناسند پس برای رعایت تمام موارد و فراموش نکردن هیچ چیزی استرس نداشته باشید.

منو شام عروسی

منو شام عروسی همیشه خاص و خوشمزه است و میز شام عروسی مخصوص عروس داماد هم دارای اهمیت خاصی است چون که غذاهای شام عروسی به همراه دسرهای رنگارنگ بر روی آن سرو شده است و مدل تزئین میز شام عروس و داماد در شب عروسی بسیار به چشم می آید و همه مهمانان به آن توجه خاصی می کنند.

مطالعه کنید :   کاهش استرس و افزایش آرامش عروس

ما در این میز پر از غذا و دسر نگران اینکه داماد شام نخورد و گرسنه بماند نیستیم ما در اینجا می گوییم که بهتر است چه غذایی بخورد و چه غذایی را مصرف نکنند. از خوردن پیاز تازه و ترشی های که چاشنی همراه غذایتان است به طور حتم چشم پوشی کنید از مصرف سالاد های کلم و … که بوی بدی ایجاد می کنند و برای این مراسم خوب نیست. از خوردن غذاهای سرد مثل ماهی و حبوبات نفاخ یعنی اینکه دوروبر نخود، لوبیا، بروکلی، انواع کلم و کلم بروکسل خط قرمز بکشید. چون نفخ معده بدون شک شما را در لباس کت و شلوار دامادی‌تان ناراحت و معذب خواهد کرد پس جدا خودداری کنید. نوشیدن آب را فراموش نکنید زیرا نوشیدن آب باعث می‌شود که بدنتان به میزان کافی آب داشته باشد به خاطر اینکه حتی دهیدراته شدن بدن (کمبود آب بدن) هم باعث می‌شود که کم انرژی باشید و احساس خستگی بکنید.

مواد غذایی چرب شما زمانی که مواد غذایی چرب مانند لبنیات پرچرب، گوشت، مواد غذایی سرخ کردنی و پنیر میل کنید هضم غذا به کندی انجام می‌شود و برای همین هم احساس سنگینی خواهید کرد پس لازم است به هیچ‌وجه سراغ مواد غذایی پر چرب نروید. ما به شما توصیه می کنیم مواد غذایی کم چرب اما سرشار از پروتئین مانند توفو یا ماهی میل کنید.

خیلی‌ها برای اینکه دهانشان خوشبو باشد در حین مراسم آدامس می‌جوند البته اینکه نفس خوش بویی داشته باشید خیلی خوب است اما جویدن آدامس در تالار برازنده یک داماد جنتلمن نیس و مسئله بعدی به خاطر این که با جویدن آدامس، باد زیادی وارد معده‌تان می‌شود و همین مسئله هم باعث نفخ معده و گاز معده می شود و در آخر اینکه از خوردن غذاهای پرچرب حتی در شب قبل از مراسم و روز مراسم حتما خود داری کنید. مردم باید به خاطر بیاورند شما در تالار عروسی باید خوش تیپ و شیک باشید نه چاق و فربه که به زور کت اندازه اش شده است.