مطالبی جامع در مورد عطر ها!

مطالبی جامع در مورد عطر ها ! : عطر ها را از ۷۸ الی ۹۵ % الکل طبیعی بعلاوه اسانس های روغنی درست می کنند بسته به اینکه در هر عطری جه مقدار اسانس روغنی به کار برده شده است ،عطر ها دارای اسامی گوناگونی می باشند که بهتر است شما عزیزان هم به آنها تا حدودی آشنا شوید تا هنگام خرید بتوانید انتخاب دقیقتری را انجام دهید.

مطالبی جامع در مورد عطر

همه چیز در رابطه با ادکلن و انواع عطر : انواع ادکلن

انواع مختلف عطر

  • پرفیوم ها : این نوع از عطر ها ،بادوامترین وبهترین نوع رایحه ها با ۲۲% اسانس روغنی می باشند.
  • ادوپرفیوم ها :  پس از پرفیوم ها در درجه بعدی اتدوپرفیوم ها قرار دارند ،این گروه با دارا بودن ۱۵الی ۲۲ % روغن معطر در رتبه دوم قرار می گیرند.
  • ادوتویلت ها : این نوع از عطرها هم دارای ۸ الی ۱۵ درصد اسانس روغنی هستند.
  • ادکلن ها : این دسته از عطرها که بیشتر برای مردان مورد استفاده قرار می گیرد تنها دارای حدود ۴ درصد اسانس روغنی هستند.
  • اوفرش ها : ولی رقیق ترین نوع عطر ها که اصطلاحاً ادوفرش گفته می شود که دارای ۳ درصد اسانس روغنی هستند و برای آن عده از افرادی مناسب می باشند که دوست دارند که عطر آن ها تنها دارای یک بوی ضعیف وملایم باشد.بسته به این که ،هر مقدار که اسانس روغنی یک عطر بالاتر می رود ،قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند وماندگاری آن نیز زیادتنر می شود .به خاطر همین هم هست که شما می توانید با توجه به استفاده ای که از عطر ها می کنید ،یکی از دسته های بالا را برای خود انتخاب نمایید.اغلب برای میهمانی ها دسته اول ودوم می توانند گزینه های مناسبی باشند مخصوصاً این دودسته برای افرادی می تواند مناسبتر باشد که دوست ندارند که عطرشان را به همراه خود ببرند ودوباره آن را تجدید کنند! وجهت استفاده های روزمره وومحیط های کاری ،از ادوتویلت ها و ادوفرش ها بهتر است استفاده شود که دارای رایحه های رقیق وملایمی می باشند.در حال حاضر ادوپرفیوم ها وادوتویلت ها،دارای بیشترین تولید خودشان هستند.زیرا انسان های امروزی قبل از هر چیزی بیشتر خواستار ماندگاری عطر می باشند وهر دو مورد این ها دارای ماندگاری زیادی هستند.
مطالعه کنید :   نگهداری و استفاده درست از عطر

رایحه های اصلی عطرها

درست است که عطرها خیلی متفاوت می باشند ولی در ساخت آن ها اغلب از یک سری رایحه های اصلی استفاده می گردد،رایحه هایی مانند عطر گل ها،رایحه های شرقی،ترکیب گل ورایحه های شرقی ،چوب صندل و میوه ها جزء اصلی ترین ها می باشند.همین طور گیاهانی مانند بادیان رومی ،گل سرخ ،ترنج،هل،چوب سدار،اکالیپتوس،کندر،یاسمن،شمعدانی،زنبق،اسزوخدوس،لیمو،یاس بنفش،لی لی،ماگنولیا،خزه،بهار نارنج،پرتاقل،زنبق زرد،نعناع،کاج،تمشک، رز،گل مریم و وانیل جزء موارد بسیار مشهور وپرطرفدار به شمار می آیند.و نوع عطری که در این گیاهان .میوه ها وجود دارد معین می نماید که عطر است است یا گرم.

این احتمال وجود دارد که شما از خودتان سؤال کنید که چگونه امکان دارد که عطی که ترکیبی از روغن های معطر و الکل می باشد ،ماندار شود؟واین در صورتی است که الکل فرا ر بوده وروغن های معطر هم امکان دارد که زیاد بادوام نباشند.واما باید در اینجا بگوییم که راز ماندگاری عطرها با قسمت دیگری از طبیعت تکمیل می گردد.:حیوانات! بسیار جذاب است که شما هم بدانید که عطر را با کمک گرفتن از برخی از حیوانات ماندگار می سازند.حیواناتی مانند آهو ،با به وجود آوردن مشک به دوام عطر ها یاری می رسانند.یعنی اغلب سازندگان عطر های خوشبو مقداری مشک وعنبر نیز به عطر های خود می افزایند.تا این عطر ها بتوانند مدت زمان زیادی رایحه خود را حفظ کنندو روی بدن بمانند.و اغلب میزان پرفیومها وادوپرفیوم ها به همین علت بیشتر از سایر عطر ها می باشد.پس اگر میزان مانداری عطر برای شما دارای اهمیت زیادی است ،پس بهتر است که سراغ این دوسته از عطر ها بروید.

مطالعه کنید :   عطر اورجینال و راه تشخیص عطر اصل از تقلبی

همه محصولات عطری

بهتر است که تمام محصولات وابسته به عطرتان را به کار ببریدودر صورتی که دقت کرده باشید ،مخصوصاً عطرهایی که به وسیله کمپانی های معروف ساخته شده اند اغلب داخل جعبه هایی می باشند که سای محصولات مانند لوسیون وژل حمام یا دوش هم در داخل آنها قرار داده شده است.پس برای اینکه بوی خوشتان به قوت نخستین احظات استفاده از عطر باف=قی بماند شما می توانید هنگام استحمام از ژل دوش یا حمام این محصولات را به کار ببرید.

پس از حمام ،لوسیون همان محصول یا اسپری را استفاده نمایید.در آخر هم ادوپرفیوم تان را روی بدن خود اپری نمایید واطمینان داشته باشید که این رایحه تا استحمام بعدی به خوبی روی بدن شما باقی خواهد ماند.به این نکته توجه داشته باشید که برای به کار بردن لوسیون بهتر است که ابتدا از پاها شروع کنید زیرا به این شکل عطر لوسیون رو به بالا رفته و خیلی خوب روی بدن خواهد نشست.

خرید عطر ارزان قیمت به هیچ عنوان!

قیمت عطر : توجه نمایید که هیچ گرانی نمی تواند بی دلیل باشد!یقیناً یک عطر ارزان قیمت نه چندان معروف به هیچ عنوان نمی تواند جای شرکت های معتبر سازنده عطر را بگیرد.درباره عطر های نامرغوب بهتر است بدانید که این امکان وجود دارد که این عطرها بعداز استفاده بد بو شوند.به همین خاطر اگر شما از این عطر ها دارید به شما توصیه می کنیم که به هیچ وجه آن ها را روی لباس خود اسپری ننمایید زیرا این کار موجب خواهد شد که بوی بد به خورد لباس برود که به سختی می توان از دست آن خلاص شد.ولی در صورتی که آن را روی مچ دست خود اسپری کرده باشید به راحتی می توانید با شستشو آن را از بین ببرید.

اکثراً عطر یا ادکلن را روی لباس اسپری نمی کنند ،مخصوصاً پرفیوم ها ،زیرا مقدار روغن آن ها بالا می باشد و موجب لک شدن لباس می شود اما اگر علاقهمند می باشد که لباستان هم بوی عطر بدهد ،شما می توانید روی لباس های تیره وبا فاصله عطر را اسپری کنید،واین کار را هم باید از محل هایی از لباس انجام دهید که به چشم نمی آیند مانند زیر تای یقه کت.

مطالعه کنید :   نگهداری و استفاده درست از عطر

برسی عطرها از لحاظ سردی و گرمی

اکثراً بیشتر افراد تعریف ساده عطر گرم و سرد را می دانند:وما می دانیم که عطرهایی که در آن ها رایحه شکلات یا چوب صندل یا ادویه های شرقی به کار برده شده باشد ،جزء عطر های گرم به شمار می آیندوآن دسته از عطر هایی هم که در آنها از رایحه لیمو ونارنج ویا هندوانه به کار رفته باشد ،جزء عطر های سرد هستند.بهتر است که برای فصول سرد سال از رایحه های گرم وبرای فصول گرم سال هم از رایحه های سرد استفاده نماییم.

حال که به فصل پاییز نزدیک می شویم ،بهتر است که به فکر عوض کردن عطرتان باشید.برای این فصل از رایحه های گرم استفاده کنید ومناسب می باشد که برای این فصل دو عطر تهیه شود؛ یکی برای استفاده های روزمره ووان یکی را هم برای مهمانی ها استفاده نمایید.عطرهای سنگین مانند تولیدات شرکت دیور یا ورساچه را در مهمانی ها بهتر است استفاده کنید ؛این عطرها اغبل به تلخی یا شیرینی می زنند.

در اینجا باید اشاره کنیم که بهتر است که در روزهای گرم سال به سراغ عطرهایی با ماندگاری زیاد بروید زیرا در فصول گرم سال بدن بیشتر عرق می کند وهمین امر هم موجب از بین رفتن زود به زود بوی عطر شما خواهد شد.ولی برعکس در فصول سرد سال مانند زمستان عطر ها برای خودشان حالا حالا می مانند ودارای ماندگاری زیادی می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *