مسئولیت داماد در مراسم عروسی

مسئولیت داماد در مراسم عروسی : عروس خانم عزیز باید مسئولیت های داماد را به او یاداور شود وبرای اجرای مراسم عروسی وبرنامه ریزی در مورد مراسم زوج های جوان باید با هم مشورت کرده و همدیگر را در این راه یاری کنند تا هم تمرینی برای زندگی مشترکی که در آینده ی نزدیک خواهند داشت باشد وهم بتوانند همه ی کارهای مربوط به مراسم شان را به بهترین شکل ممکن وسر وقت تعیین شده انجام دهند.

برای این کار شما باید با همسرتان مشورت کنید و سپس با کمک هم یک برنامه ریزی درست ودقیق انجام بدهید وهمه ی کارهایی را که برای اجرای مراسم باید انجام بدهید را در یک دفترجه ی یادداشت بنویسد و هیچ کاری را از قلم نیندازید و سپس کارها را بین خودتان تقسیم کنید تا هر کس به خوبی وظایف خود را انجام دهد.و هیچ کاری انجام نشده باقی نماند.

مسئولیت داماد در مراسم عروسی

هزینه های عروسی

از ان جایی که همه ما به این نکته آگاه هستیم که تمام مخارج عروسی را باید آقا داماد به عهده گرفته و تامین کند بنابراین عروس خانم عزیز باید از او درخواست کند که برای هزینه های عروسی برنامه ریزی کرده وهمه ی انها را در دفترچه ای یادداشت کند وحتی در مورد هزینه های احتمالی نیز برنامه ریزی بکند.وببیند آیا ان هزینه ها با بودجه ی او سازگاری دارد ویا نه ودر غیر این صورت فکری به حال ان هزینه ها بکند.و تلاش کند که دخل وخرج عروسی را باهم هم خوانی دهد.

مهمترین خرج و هزینه عروسی : تالار عروسی

گرفتن تخفیف در مخارج عروسی

چون تعداد ومقدار هزینه های عروسی زیاد است وما باید برای کم کردن مقداری از این هزینه ها حتما با مدیر تالار ویا گل فروش ویا با مزون لباس وفیلم بردار بر سر این موضوع چانه بزنیم واین کار برای یک خانم با شخصیت جلوه ی خوبی ندارد شما عروس خانم عزیز بهتر است مسئولیت این کار رابه عهده ی آقا داماد بگزارید واز او بخواهید که این کار را انجام دهد وشما نیز می توانید از آرایشگاه تخفیف بگیرید زیرا قطعا یک خانم با خانم دیگر بهتر میتواند صحبت کند وبه اصطلاح زبان هم را بهتر می فهمند وآقایان نیز همین طور.

مطالعه کنید :   نکات مهم برای داماد ( بخش اول )

هماهنگی با عاقد

چنان چه در مراسم نامزدی خود برای جاری کردن صیغه ی محرمیت بین عروس وداماد عاقدی را دعوت کرده اید از همسرتان بخواهید که همه ی هزینه های رفت وآمد وزمان حضور عاقد در مراسم را به عهده گرفته وبه موقع ان را پرداخت نماید.ومسئولیت خود را به عهده پدر ومادر خود ویا پدر ومادر شما نیندازد.وبه خوبی برنامه ریزی کند که عاقد درست سر وقت در مجلس حضور داشته باشد.

کار های برگزار کنندگان مراسم را بررسی کند

پیش از اجرای مراسم وبرگزاری جشن از نامزد خود درخواست کنید که ازعملکرد پرسنل تالار ومحل تهیه غذا ودیگر کارها که توسط برگزار کننده ی مراسم هماهنگ شده مطمئن شود تا خدایی نکرده در طول مراسم مشکلی به وجود نیاید.تا شما عروس وداماد عزیز نیز با خیالی اسوده ادامه ی مراسم را انجام دهید وهم شما وهم میهمانانتان از خدمات انها راضی وخرسند باشید.

موسسات برتر تشریفات و خدمات عروسی : تشریفات عروسی

دادن شاباش و انعام

اکثرا در مراسم عروسی همه از داماد انتظار دادن شاباش را دارند واین انتظار شامل همه از جمله در بان سالن وخدمه مجلس ودخترها وبجه های فامیل وحتی اسفندی سر چهار راه هم میشود وهیج کدام از انها هم به اسکناس بسنده نمی کنند بلکه انتظار تراول از شما را دارند.بنابر این باید در این مورد هم برنامه ریزی کنید وببینید که چقدر پول برای این کار نیاز دارید ودر این مورد با همسرتان هم مشورت کنید ونظر او را هم در این مورد بپرسید تا بیشتر از توانتان در این زمینه خرج نکنید ودیگران نیز از شما دل خور نشوند.راضی باشند وخاطره ی خوشی از عروسی شما داشته باشند.

مطالعه کنید :   جشن نامزدی ایرانی وآداب و رسوم برگزاری آن

سعی کنید هنر ها وتوانایی های خود را در عروسیتان به کار ببرید

برای این که هزینه های عروسی زیاد نشود ودر ان صرفه جویی شود برخی از عروس خانم ها سعی میکنند که ابتکار به خرج داده و سفره ی عقد خود را خودشان ومطابق سلیقه خود طراحی کرده و بچینند.وحتی شمعارایی نیز میکنند. و اگر مقدار هزینه ها بیشتر از توان مالی انهاست می توانند از نامزد خود در خواست کنند که ماشین عروس را خودش شسته وگل بزند ویا موسیقی های شاد ومفرحی را برای مراسم تهیه وضبط کند .وحتی محل برگزاری مراسم را تزیین وآذین بندی بکند.

از همسر خود درخواست کنید با آتلیه اتمام حجت کند

همه ی زوج های جوان تلاش میکنند برای گرفتن بهترین وخاطره انگیزترین عکس ها وفیلم ها در بهترین روز زندگی شان با عکاسان وفیلم برداران هماهنگ شوند واز انها بخواهند که این لحظات قشنگ را برای انها ثبت کنند تا بعدا ها ان ها یاداور ان روز قشنگ باشند ولی انها باید به این نکته توجه داشته باشند که حتی بهترین وحرفه ای ترین عکاسان وفیلم برداران هم در ابتدا به پول فکر کرده وبه فکر منافع خود هستند.بنابراین ممکن هست بخواهند با گرفتن چند عکس معمولی وغیر هنری کار را تمام کنند برای جلو گیری از این مسئله شما از همسر خود بخواهید که به طور جدی با انها صحبت کرده تا انها وظایف خود را به خوبی انجام دهند. و مسئولیت کار های خود را به عهده بگیرند.و در تهیه عکس وفیلم عروسی شما دقت زیادی را به خرج دهند.و از زیر مسئولیت در نروند.

مطالعه کنید :   انتخاب لباس ساقدوش عروس و داماد

تعیین منوی شام وپذیرایی

چنان چه همسر شما خوش خوراک است پس بهتر است مسئولیت انتخاب منوی شام عروسی وهمچنین دیگر پذیرایی ها مانند دسر ها ونوشیدنی ها ومیوه ها وآجیل و… را با او واگزار کنید وشما نیز دورا دور بر کار ها وانتخاب او نظارت کنید.

هماهنگی با فیلم بردار وحضور به موقع

به همسر خود یاداور شوید که به عنوان مثال شما در ساعت چهار در آرایشگاه حاضر هستید تا اوهم با فیلم بردار هماهنگ کند وبه موقع در جلوی در آرایشگاه همراه فیلم بردارحضور پیدا کندو از انجا فیلم بردار شروع به گرفتن فیلم از شما بکند وسپس هم سر وقت برای گرفتن عکس های خود به اتلیه بروید وپس از اتمام کار در سالن عروسی حضور پیدا کنید.زیرا در بسیاری از موارد مشاهده میشود که عروس خانم حدود یکی دو ساعت است در آرایشگاه حاضر ومنتظر آقا داماد است ولی خبری از داماد نیست وعروس هم استرس میکشد و ناراحت است.پس بهتر است از این کار جلوگیری کنید.

بهترین آتلیه های عکاسی : آتلیه عروس