راه کاری هایی برای صرفه جویی در هزینه عروسی

راه کاری هایی برای صرفه جویی در هزینه عروسی : در برگزاری مراسم ازدواج و جشن عروسی یکی از مهم ترین و بزرگترین دغدغه های که بین زوج ها است این مسئله است و آن هم مقدار هزینه و بودجه ای که برای یک مراسم آبرومند لازم است. بعضی از زوج ها به دنبال راه کارهای مفیدی هستند که این مراسم با هزینه کمتر انجام گیرد.

صرفه جویی در هزینه عروسی

بعضی از زوج ها هم هستند که گمان می کنند که اگر مراسم عروسی آن ها پر زرق و برق نباشد آن ها هیچ لذتی از جشنشان نمی برند اما باید بدانید که صرفه جویی در هزینه های عروسی به معنای لذت نبردن و کم اهمیت جلوه دادن به این اتفاق مهم زندگی نیست. خودتان خوب می دانید که هدف از صرفه جویی در هزینه ها، مدیریت صحیح بودجه و هزینه عروسی است که این صرفه جویی می تواند شروع بهتری را برای زندگی مشترک شما رقم بزند. در اینجا منظور ما از صرفه جویی در هزینه های عروسی، یعنی همان مدیریت صحیح و عاقلانه خرج کردن است. مطمئن باشید که با حذف موارد اضافی هیچ اختلالی در روند جشن شما ایجاد نمی شود اما بعد از ازدواج اگر شما با هزینه هنگفت بدهی مواجه شوید مطمئنا با مشکل برخورد خواهید کرد.

اولین گام در تعیین هزینه های ازدواج تعیین مقدار بودجه ای است که برای این منظور پس انداز کرده اید پس ابتدا از میزان دقیق بودجه‌تان اطلاع کسب کنید با اطلاع دقیق از میزان پولی که برای انتخاب تالار یا هزینه های دیگر دارید سراغ کارها بروید در غیر این صورت تا مطمئن نشدن از مقدار پولتان هیچ کاری انجام ندهید.

شما می توانید با حذف موارد اضافی و مدیریت صحیح و تعیین مقدار بودجه یک مراسم آبرومند و بیاد ماندنی داشته باشید.

معرفی بهترین تشریفات عروسی در تهران : تشریفات عروسی

واقع گرا بودن

اکثر خانواده ها و خود عروس و داماد ها دوست دارند تا یک مراسم رویایی و یک شب بیاد ماندنی را برای خود و مهمانانشان ثبت کنند اما توجه داشته باشید که اینجا صحبت فقط از آرزوها زیباست، بلکه وقتی بحث مقدار بودجه و هزینه های اضافی که باید حذف شوند به میان می‌آید شما با کلی عدد و ارقام مواجه هستید. برای این منظور شما ابتدا یک کاغذ بردارید و چیزهای ضروری و غیر ضروری مورد نظرتان برای مراسم را یادداشت کنید.

موارد غیر ضروری را همان ابتدا خط بزنید و به سراغ موارد ضروری و بودجه ای که دارید بروید. همیشه یادتان باشد که رمز موفقیت در زندگی های زوج های جوان داشتن اعتدال و میانه روی است. هزینه اضافی و اسراف کردن به معنی زیاده‌روی کردن و صرفه‌جویی و حذف هزینه های غلط به‌ معنای استفاده صحیح و آگاهانه است. بنابراین هر زوجی اگر بتواند درصدی از هزینه های اضافی زندگی را کم کند و صرفه جویی را در همه حال مدنظر قرار دهد می تواند یک قدم به داشتن یک زندگی اصولی و موفق نزدیک شود و تمام مسیر زندگی را بدون دلهره و استرس و تمام کارها را به جلو پیش ببرد.

مطالعه کنید :   چرا برگزاری مراسم عروسی کوچکتر برای زوج های جوان بهتر است؟

وقتی نگاهی به مقدار بودجه اتان می کنید باید بدانید که همه پولی که در حساب بانکی‌تان موجود است فقط برای رزرو تالار عروسی نیست بلکه این مقدار برای تمام هزینه های تالار شما است و اینگونه سطح توقع های خودتان را پایین بیاورید و واقع گرایانه تصمیم بگیرید؛ ویادتان نرود که همسرتان را هم از میزان بودجه و… آگاه کنید و درباره صرفه جویی و کم کردن هزینه ها صحبت کنید و قانع کنید و به او بگویید که بهتر نیست از هزینه برای یک‌ سری مسائل غیرضروری صرف‌نظر کنیم و با پس‌انداز کردن فلان مقدار امکانات ضروری‌تر و بهتر را برای آینده فراهم کنیم. مطمئنن او هم مثل شما فکر خواهد کرد و نگران نباشید مشکلی پیش نمی آید و همسرتان شما را درک می کند.

برنامه ریزی صحیح برای مدیریت مالی در زندگی به ما کمک میکند تا از خریدهای بی مورد و ولخرجی کردن جلوگیری کنیم. این روزها در جشن های عروسی بخش زیادی از هزینه ها برای بستن دهان مردم است و چشم تو هم چشمی های خاله زنکی است. شما با این کار ها دراصل دارید برای دیگران زندگی می کنید و برای دیگران خرج می کنید یادتان باشد مردم همیشه دنبال سوژه برای حرف زدن هستند حتی راجب بهترین مراسم ها هم همیشه حرف و حدیث کم نیست پس این کار را کنار بگذارید زیرا با این کار شما برای دیگران بدهکار می شوید و برای دیگران قسط می دهید و در نتیجه برای دیگران به سر کار می روید و اصلا برای خودتان زندگی نمی کنید و برنامه هم ندارید.

صادق و انعطاف پذیر باشید

اولین قدم این که شجاع باشید و هزینه های اضافی را حذف کنید و یک جشن در حد توان خود بگیرید و سعی کنید از آن لذت ببرید. تمامی هزینه ها را مدیریت کنید مدیریت این نیست که یعنی خرج نکردن بلکه مدیریت یعنی صحیح هزینه کردن…

در این شرایط شما باید سطح توقعات خود را متعادل کنید و تا جایی که امکان دارد کم کنید. این را هم فراموش نکنید که این خود شما هستید که قرار است اقساط این همه بریز و بپاش را باید بپردازید و سختی بکشید و با این اوضاع گرانی و مخارج بالای تالار بعد از شب عروسی شما و همسرتان با مشکلات اقتصادی، تنها خواهید ماند. بهتر است در مقابل خواسته های رویایی خودتان به این هم فکر کنید که آیا یک شب پر زرق و برق و تجملات فراوان، برای خیره کردن چشم دیگران، ارزش آن را دارد که زندگی خود را با کوهی از بدهی آغاز کنید؛ که منشا تمام اختاتفات اولیه زندگی همین مشکلات اقتصادی است.

مطالعه کنید :   ویژگی های خدمات مجالس

توجه داشته باشید که لباس عروس زیبا حتما نباید گران ترین لباس در بازار باشد یا زیباترین سالن نباید در شمالی ترین نقطه شهر باشد با کمی کوتاه بر سر مسائل کوچک می توان خیلی از هزینه ها را کم کرد.

شما برای اینکه از این حواشی غلط و وسوسه انگیز دور شوید و گرفتار بدهی های گزاف و کلان نشوید بهترین تصمیم این است که صادقانه با خودتان و همسرتان برخورد کنید و بگویید که بهتر است برای خدتان زندگی کنید نه حرف و حدیث مردم و کمتر به تجملاتی بودن عروسی فکر کنید. پس توقعات خودتان را تا آنجا که لازم است کاهش دهید و برای شروع یک زندگی خوب به حداقل ها قانع باشید. میتوانید برای شروع از تعداد کمتری مهمان برای عروسی تان دعوت کنید و یا در خرید حلقه و سرویس طلا ملاحظه کار باشید، به جای خریدن لباس عروس می توانید با هزینه کمتر ان را کرایه کنید. کارت های ارزان را جایگزین کارت های گران قیمت و لاکچری کنید.

با وجود این مسائل بسیاری از راهکارها را می توان به راحتی در زندگی به کار بست و برای شروع یک زندگی معمولی اما سرشار از عشق، آماده شد. در زندگی همیشه یک اصل وجود دارد و ان هم صادقانه اندیشیدن است که کلید برطرف شدن مشکلات است. در مورد مسائلی مثل انتخاب نوع گل سخت گیری نکنید و تنها اندکی خلاقیت به خرج دهید. یادمان باشد که شروع هیچ زندگی و دوام و ثبات آن هیچ کدام به بریز و بپاش های عروسی مربوط نیست و این مراسم ها و امثال این ها هیچ زندگی را از نظر خوشبختی تضمین نمی کنند.

از چانه زدن نترسید

تالارها معمولاً بر سر قیمت علاقه‌ای به چانه زنی و مذاکره ندارند و برای همه منوهای خود قیمت خاصی را در نظر گرفته اند ولی با وجود این شرایط هم شما اصلا از چانه زدن و تخفیف گرفتن خجالت نکشید در هنگام بستن قرار داد هیچ وقت یک باره به سراغ قیمت نهایی نروید صبر کنید و بعد از توضیحات مدیر تالار شروع کنید اگر این تالار همان تالاری باشد که شما برای مراسم خود در نظر گرفته اید باید ریز به ریز قیمت جزیئات را بدانید اصلا نسبت به بالا بودن قیمت ها اعتراض نکنید و با لحن تند و عصبی صحبت نکنید و برای شروع تخفیف گرفتن بهتر است که اول بگویید که شما این تالار را انتخاب کرده اید اما هزینه های شما با هزینه های تالار هم خوانی ندارد و بودجه شما نسبت به این هزینه ها کافی نیست.

مطالعه کنید :   نکات مهم برای داماد ( بخش اول )

تالار عروسی

می توانید خوااهش کنید تا حد الامکان آیا می توانید تغییراتی در خدماتتان را پیشنهاد دهید که قیمت ها را کاهش دهد؟ مدیر تالار بر حسب خواسته شما و موجودی شما تصمیم می گیرد. معمولا تالار ها هم قیمت های تعیین شده خود را بر اساس نوع خدمات، دستمزد کارگران و به طور کل وقت و هزینه ای که صرف می کنند ارائه می دهند. به هر حال امکان بحث بر سر قیمت وجود دارد

برترین باغ تالارهای عروسی در تهران : باغ تالار عروسی

در مورد بودجه صحبت کنید

بعضی از زوج ها از اینکه بخواهند درباره مسائل مالی با خانواده هایشان مخصوصا خانواده همسرشان صحبت کنند خجالت می کشند و یا در واقع نمی خواهند که آن ها متوجه مشکل مالی شان شوند. کاملا مشخص است که با این اوضاع اقتصادی و گرانی هیچ کس بدون پشتوانه مالی و کمک خانواده یا وام قرض الحسنه نمی تواند کاری انجام دهد.

باید در این مورد با خانواده ها هم صحبت کرد زیرا روشن است که بسیاری خانواده ها از اینکه از برنامه و بودجه فرزندانشان برای مراسم باخبر شوند و بتوانند کمک هر چند کوچکی هم کنند خوشحال میشوند.

گاهی در تامین بودجه عروسی پدر داماد هزینه تالار را پرداخت می کند و این بهترین کمک ب داماد است و او را در خیلی مسائل به جلو می اندازد و در این صورت است که داماد متحمل بدهی کمتری میشود و در زندگی مشترک هم کمتر فشار مالی را تحمل می کند.

زوج های جوان نباید هیچ وقت مساعدت و کمک مالی اعضای خانواده اشان را فراموش کنند و اگر کسی در هزینه ها آن ها را یاری کرد حتما یادتشان نرود که به نحوی از او کمال تشکر و قدردانی را بکنند.

این قدر دانی و تشکر که می تئاند یک هدیه کوچک هم باشد که تمام خستگی و استرس مراسم شما را از آن ها می کاهد و ان ها از اینکه با تمام این همه استرس مراسم خودتان به فکر آن ها بودید و برای تشکر از ان ها هدیه هم تهیه کرده اید خیلی خوشحال می شوند.