اختلاف زوج های جوان درباره تعطیلات نوروزی

زوج های جوان درباره تعطیلات نوروزی , اختلاف زوج های جوان درباره تعطیلات نوروزی : همانطور که می بینیم از قدیم الایام تازه عروس داماد ها جایگاه ویژه ای بین اقوام داشتند و دارند، همه با دیدن آنها کنار هم ذوق می کنند و از باهم بودنشان و شروع زندگی مشترکشان لذت می برند. تعطیلات ایام عید باعث میشود که زوج ها با افراد بیشتری تعامل کنند، افراد بیشتری را کنارشان ببیند و می دانید که این یک تجربه جدید بعد از شروع زندگی مشترکشان به حساب می آید. با هم سپری کردن لحظه تحویل سال نو و کنار هم بودن می تواند بهترین شب سال را برایشان رقم بزند و برای خانواده میزبان یا خود عروس داماد یک شب خاطره انگیز می تواند باشد.

زوج های جوان درباره تعطیلات نوروزی

همه ی اقوام دوست دارند که در کنار انها باشند و یا آن ها را به منزل خودشان دعوت کنند اما گاهی اوقات اختلافاتی بین انتخاب رفتن به خانه اقوام و سپری کردن شب عید یا شب یلدا پیش می آید که فرد را دچار سردرگمی و حتی باعث ایجاد کدورت بین زوجین می شود که ما با راه کار های که در اینجا به شما پیشنهاد می کنیم می توانید این اختلاف نظرهای جزیی را رفع کنید و از تعطیلات خود لذت ببرید.

معرفی برترین برندهای تشریفات مجالس در تهران  : تشریفات مجالس

تعطیلات عید را کجا باشیم؟

این سوال برای ما پیش می آید که اگر می خواهید زندگی مشترک تان عاشقانه شروع شود وعاشقانه بماند ومثل دورانی که تازه آشنا شده بودید یا مانند دوران نامزدی آتش عشق تان شعله ور باشد، پس باید عاشقانه های زندگی تان را زنده نگه دارید باید خشت اول را درست بگذاریم که تا ثریا کج نرود همدلی هم زبانی و دوستی صفا صمیمیت از همه چیز مهم تر است دو روز زندگی ارزش هیچ چیزی را ندارد.

در زندگی مشترک وفاداری را نمی‌توان تقسیم کرد. وقتی با همسرتان ازدواج کردید، به او قول داده‌اید که بالاترین اولویت زندگی را به او بدهید و وفاداری شما دقیقاً باید به همین باشد شما باید به همسرتان ثابت کنید که خوشحال بودن او و آرامش داشتن او در زندگی مشترکش با شما مهم ترین دغدغه ی شماست و برای حفظ آن شما تمام تلاشتان را انجام می دهید. برای داشتن تعطیلات خوب و به یاد ماندنی خود برنامه ریزی کنید بسیاری از افراد مشکل بزرگی که دارند این است که نمی دانند تعطیلات را در کنار خانواده خودشان باشند یا همسرشان … کاملا مشخص است که هر کسی دوست دارد در کنار خانواده خودش باشد پس بهتر است با هم دیگر برنامه و مصالحه داشته باشید.

بنا به احترام و ارزشی که به بزرگتر خود بین خانواده ها است بعضی ها می خواهند شب عید را کنار بزرگتر خود باشند. همسرتان دوست دارد که شب عید را کنار خانواده اش باشد و این خواسته عجیب و غیرمنطقی نیست خیلی راحت راجب مسائل با هم دیگر حرف بزنید و به تفاهم برسید اگر خانواده همسرتان نزدیک شما هستند و زود زود ان ها را می بیند به همسرتان بگویید که چقد دلتنگ خانواده اتان هستید و دوست دارید کنار ان ها هم باشید این گفتگو ها باید منظقی و بدون لجباری و عصبانیت باشد با یکی از خانواده ها در روز اول و با دیگری در روز دوم دیدار کنید اگر فاصله ها نزدیک و امکانش فراهم بود می توانید تصمیم بگیرید که شب سال نو را با یکی از خانواده ها و روز عید را با خانواده دیگر بگذرانید. در بعضی مواقع هم مشکلاتی هست که زوج ها با خانواده های هم دارند برای حل این هم می توانید با خانواده هایتان صحبت کنید و درباره آرامش زندگی خود بگویید.

اگر این امر مشخص است که در تعطیلاتی که باید در کنار خانواده‌هایتان بگذرانید، والدین شما و همسرتان با هم کنار نخواهند آمد، برای شما و همسرتان بهتر خواهد بود که هریک به طور جداگانه با خانواده خود صحبت کند. برای آنها توضیح دهید که بااینکه درک می‌کنید که ممکن است نتوانند دوستان خوبی برای هم شوند اما اگر بتوانند با هم کنار بیایند شما و همسرتان را بی‌اندازه خوشحال خواهند کرد یا اگر با خانواده های هم نمی توانند باشند باز هم صحبت کنند و آن ها را قانع کنند که اینگونه برایشان بهتر است.

در رابطه با تالار های عروسی تهران بیشتر بدانید : تالار عروسی تهران

و در آخر هم اگر فاصله شما از هم دور است می توانید با همسرتان توافق کنید که هر سال را با یکی از خانواده ها بگذرانید پس یک سال را با خانواده خودتان و سال دیگر را با خانواده همسرتان سپری کنید توجه کنید که هیچ وقت نباید سر مسائل ساده و پیش پا افتاده زندگی مشترکتان را دچار استرس و بحران کنید

مطالعه کنید :   انتخاب تشریفات عروسی

چه مقدار برای هدیه ها هزینه کنیم؟

هدیه دادن و هدیه گرفتن بخش مهمی از زندگی ماست، ما وقتی که به یکدیگر هدیه می دهیم، اول از همه نشان می دهیم که برای یکدیگرچه قدر ارزش قائل هستیم و چقدر به یکدیگر اهمیت می دهیم همچنین هدیه دادن موجب این می شود که به یکدیگر بیشتر فکر کنیم و توجه نشان دهیم. باید به این امر مهم هم توجه کنیم که نوع هدیه ای که میخواهیم تهیه کنیم هم به مقدار بودجه ای که داریم بستگی دارد همه ی ما دوست داریم که هدیه های عالی برای اطرافیانمان بگیرم اما باید به مقدار پولی که داریم توجه کنیم و براساس آن هدیه خود را انتخاب کنیم. در هیچ کجای دنیا هیچ دو نفری نیستند که کاملاً مطابق همدیگر رفتار کنند. از این رو حتی اگر شما لیلی و مجنون باشید، باز هم کاملاً طبیعی است که بعضی وقت‌ها لج‌تان از کارهای همسرتان در بیاید. این الزاماً بدان معنی نیست که شما دو نفر با هم تفاهم ندارید…

شما باید در انتخاب کادو برای خانواده همسر یا فرد دیگری با هم به تفاهم برسید از نطر مادی و معنوی به نظر من قدم اول در انتخاب کادو باید به قیمت ان توجه کنید تا اگر مشکل اقتصادی دارید بسته به میزان پس انداز خود هدیه اتان را انتخاب کنید تا دچار بحران نشویدممکن است، اولین گزینه ای که به عنوان هدیه به ذهنمان برسد، همان پول نقد یا کارت هدیه باشد شاید سریع ترین و راحت ترین گزینه انتخابی برایتان پول نقد باشد. پول نقد به طرف هدیه گیرنده کمک می کند تا ارزش دقیق هدیه شما را بداند، حالا آیا این مسئله برایتان خوب است یا خیر، تصمیمش با خودتان است اینجا ممکن است همسرتان بگوید که حس رضایتی که افراد از دریافت هدیه به دست می آورند، بسیار بیشتر از دریافت پول به عنوان هدیه می باشد پس از همه حیث با همسر خود مشورت کنید تا در انتخاب دچار مشکل نشوید.

چه کسی اول باید کادو بدهد؟

هدیه دادن و گرفتن، واضح ترین روشی است که فرد می تواند علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهد. هدیه دادن به مراتب بیش از هدیه گرفتن شادی می آورد و وقتی این عمل به عادتی در زندگی هایمان تبدیل شود، مسلما می تواند جلوی افسردگی و خیلی اختلافات را بگیرد؛ زیرا فرد هدیه دهنده از این که توانسته دیگری را شاد کند بسیار خوشحال میشود و فرد گیرنده احساس باارزش بودن می کند. در واقع هدیه دادن را می توان در زمره کارهای نوعدوستانه قرار داد.

گاهی هدیه دادن به نظر کار بسیار ساده و بی دغدغه می باشد، اما باید اعتارف کرد و گفت که هدیه خریدن کاری بسیار سخت و پیچیده است زیرا اول از همه باید آداب هدیه گرفتن را بلد باشیم. هدیه خریدن از این نظر برای بعضی ها سخت است که معمولا نمی دانندکه طرف هدیه گیرنده به چه چیزی علاقه مند است. درواقع نمی توان براحتی وارد افکار کسی شده و از دریچه چشم های او و علایق او دنیا را ببینیم و بفهمیم که او واقعا هدیه ای را می خواهد.

مطالعه کنید :   رازهایی درباره مراسم عروسی

همانطور که مشخص است و همه خوب می دانیم از بهترین اتفاقاتی که ممکن است برای خانم‌ها پیش بیاید، گرفتن هدیه از همسر یا نامزد است. همه زن‌ها به طور شگفت انگیزی علاقه شدیدی به هدیه گرفتن دارند، چون این هدیه‌های به ظاهر ساده در نظر آن ها به نشانی از علاقه و قدردانی آنهاست؛ و تاثیرش تا مدت ها باقی می ماند.

ولی برخی ها هم تصور می کنند که همیشه بر اساس یک قانون نانوشته وظیفه مرد است تا هدیه خریده و تقدیم کند؛ اما زندگی مشترک و داشتن زندگی خوب و ایده ال یعنی عبور شدن از بعضی چیزها و ساختن یک زندگی عالی …

مرد ها هم مثل خیلی از خانوم ها دوست دارند هدیه بگیرند مرد ها هم چیزها را آنطور که ما می‌بینیم نمی بینند، دوست دارند همسرشان آن ها را حتی با یک شاخه گل سورپرایز کنند… توصیه ما اینجا برای شما این است که سرسخت بودن و دلخوری ها را فراموش کنید و بسیاری وقت ها خودتان پیش قدم شوید؛ اما این را هم بگویم نباید این کار را همیشه تکرار کنید. برای اینکه او را همیشه مجذوب خودتان نگه دارید، باید علایق او را در نهایت نگه دارید برایش یادداشت بگذارید و از او بخواهید که در فلان روز همدیگر را ملاقات کنید و هدیه ای که برایش آماده کرده اید را تقدیمش کنید با این کار شما قلب او را بیش از بیش تسخیر کرده اید. شما یا این کارهای کوچک به شریک زندگی تان ثابت کنید که حضورش چقدر در زندگی شما مهم است و از او تعریف و تمجید کنید.

احترام گذاشتن به یکدیگر در حضور دیگران، تشکر کردن، می توانید شما ملکه زندگی او هستید شما با اعتماد به نفس را در او افزایش دهید و اگر می خواهید همیشه شریک زندگی تان را شاد و خوشحال نگه دارید در حضور دیگران از توانایی های او تعریف و تمجید کنید و او را مرد رویاهای خود بدانید … اما بعضی خانوم ها میگویند که همیشه در تمام مناسبت ها یا روزهای معمولی این آقایان هستند که باید اول هدیه بدهند. اما برای از بین بردن چنین اختلافات ریز و ناچیزی چه اشکال دارد به طور غافل گیر کننده هردو هدیه ای خریده باشید و به طور همزمان به هم هدیه دهید. البته ایده دیگری هم برای هدیه گرفتن وجود دارد که در بین زوجین بسیار طرفدار دارد و آن هم این که با هم به مراکز خرید بروید و برای یکدیگر هدیه ای بخرید. با این کار احتمالا ریسک نپسندیده شدن را هم به حداقل می رسانید و یک روز خوب را با هم سپری می کنید.

راجب هدیه دادن جز ایام خاص باید توجه کرد که در کل هدیه زمان مشخصی ندارد، برحسب شرایط و به مناسبت های کوچک و حتی گاه و بیگاه نه همیشه می توانید با دادن هدیه همسرتان را خشنود کنید. شما می توانید هر چند وقت یکبار در مناسبت هایی که هدیه جای خود دارد یا حتی گاهی بدون مناسبت هدیه بدهید حتی با نوشتن یک یادداشت عاشقانه همسرتان را شگفت زده کنید. این کار بزرگ ترین تاثیر را در زندگی انسان دارد و شادی و سرزندگی را در قلب او به وجود می آورد.

در روزهای تعطیل عید چه کنیم؟

در ایام تعطیلات نوروزی این دغدغه در بین نو عروس ها و تازه دامادها وجود دارد که سال اول زندگی شان هم درست مانند ایام ماه عسل شیرین و بدون هر گونه مشکل، دعوا و جر و بحثی باشد بحث سپری کردن تعطیلات هم یک بحث جدی است که برای این امر نیاز به همفکری و رسیدن به یک نقطه نظر مشترک هست در غیر این صورت نه تنها خوب سپری نمی شود بلکه باعث ایجاد کدورت بین زوجین میشود. معمولا روزهای تعطیل برای خیلی از زن و شوهرها روزهای پرتنشی است؛ روزهایی است که بیشتر از همه با هم جر و بحث می کنند؛ عید نوروز نیز از آن تعطیلات طولانی است که در آن دعواهای زن و شوهری کام خیلی از خانواده ها را تلخ می کند اما چاره چیست؟ مهم ترین قدم برای داشتن عیدی آرام و تعطیلاتی خاطره انگیز این است که روابط خود و همسرتان را هم بتکانید و تغییر باید با هم تمرین کنید تا این ایام را خوش بگذرانید و با حرف زدن و حفظ آرامش منظور خود را به یکدیگر برسانید.

مطالعه کنید :   چگونه یک عروسی رویایی اما کم هزینه داشته باشیم

توجه داشته باشید که زندگی زناشویی، برقراری رابطه ای فوق العاده پیچیده و بسیار حساس بین زن و مرد است. زن و شوهر در زندگی مشترک در همه ی شئونات زندگی با یکدیگر در ارتباط و تعامل هستند. علاوه بر آن، روابط زن و شوهر در همه ی حیطه های زندگی چنان پیچیده و درهم تنیده که بیش تر زوج ها به علت آگاهی کم و اشتباه آمیز و تصور غلط شان در حل بسیاری از مسائل و رفع مشکلات مشترک عاجزند و حتی در مسائل جزئی نیز به سختی می توانند به توافق برسند .اما زن و شوهر نباید برسر مسائل کوچک بر هم خرده بگیرند و آن را تبدیلبه یک اختلاف کنند.

یکی از آسیب هایی که در زندگی بسیاری زوج ها وجود دارد، توقعات غیرواقع بینانه ای است که از یکدیگر دارند. وقتی مرتب از یکدیگر توقع داشته باشید، طرف مقابل در منگنه قرار می گیرد. حالا اگر این توقعات غیرواقع بینانه، بیش از اندازه و فراتر از توان او باشد می تواند مشکلات عدیده ای ایجاد کند مثلا انتظاراتی چون من هر روز در خانه تنها هستم وتو وقت بیشتری را با همکارانت در محل کار سپری می کنی پس تمام تعطیلات را باید فقط کنار خانواده من و مسافرتی که که من می گویم برویم و…
بهتر است در این مورد به خودتان و رابطه تان نگاه کنید و ببینید با ادامه این روند آیا مشکل شما حل میشود؟ به نظر اکثریت با این رفتارها لجبازی بیشتر میشود و اختلافات که ریشه زندگی را سست می کند به وجود می آید.

قطعا بعد از عروسی و ماه عسل بهترین تجربه از اولین با هم بودن زوجین تعطیلات در بعضی روزها و از همه مهمتر جشن سال نواست که بهترین خاطره ها را تشکیل می دهد؛ و زوجین باید با یک برنامه ریزی دوستانه و کوتاه آمدن در بعضی موارد لذت این تجربه را تا چند برابرمی توانند بیشر کنند اختلاف نظر های جزیی که برای مثال یکی از زوجین ترجیح می دهد در یک شب نشینی آرام و رسمی در حال تمام کردن نوشیدنی اش باشد و اما دیگری ترجیح می دهد در وسط یک مهمانی شلوغ خانوادگی مشغول گرم کردن مجلس شود و خوش گذرانی! اما با این اوضاع حال باید چه کرد؟ وقتی شما به سختی می توانید ذائقه خود را درباره این مسئله تغییر دهید، از همسرتان هم چنین توقعی داشته باشید. باز هم بشینید و خواسته ها و توقع هایتان را برای همدیگر بازگو کنید و ایده ای که یک بار هم پیشنهاد دادیم را انجام دهید آن هم پیشنهاد یک سال در میان است… یا هم می توانید که با مدیریت خودتان مهمانی را ترتیب دهید و هردو شرایط را در یک مکان به طور همزمان فراهم کنید تا این اختلافات جزیی که بر سر این مسائل پیش می آید را از میان بردارید…

نکته حائز اهمیت این است که اگر هر زن و مردی عمیقاً بخواهند زندگی مشترک خود را در جهت مثبت تغییر دهند، باید آن وقت مساله ی توافق که پیش می آید را انجام دهند و در واقع زوج ها با خواستن و انگیزه ی قوی، در مسیر توانستن قرار می گیرند و زندگیشان را سامان می دهند…