راهنمای خرید ساعت عروس و داماد

راهنمای خرید ساعت عروس و داماد , روش خرید ساعت عروس و داماد , مرجع راهنمای عروسی عروس سیتی :  watch امروزه ساعت به جز کاربرد اصلی خود،که نشان دادن زمان دقیق می باشد .دارای کاربرد تجملاتی وتزئینی نیز شده است.خرید ساعت برای عروس داماد وقرار دادن آن به عنوان یکی از خرید های مهم عروس وداماد می تواند این مسئله را به خوبی تایید نماید.ومی توان گفت که ساعت های عروسی جزو وسایل پر کاربرد به حساب می آیند که بعد از گذشت مدتی عروس داماد با دیدن آن ها می توانند خاطرات روزهای خوش خود را تداعی نمایند.بنابراین برای خرید وداشتن یک ساعت زیبا وبا کیفیت نیاز می باشد تا مقداری درباره ساعت وتاریخچه آن بیشتر بدانیم وبا برندهای معتبر ساعت آشنا شویم.

• تاریخچه ساعت

همانگونه که همه ما می داینم ساعت وسیله ای برای اندازه گیری زمان می باشد .باید بگوییم که ساعت با فرم نوین خود (۲۴ساعتی ) حداقل از قرن پانزدخهم مورد استفاده قرار می گیرد.باید بگوییم که هفت روز هفته وهمین طور عدد پایه ۶۰ برای ساعت را بابلی ها مرسوم کرده اند.بابلی ها اعتقاد داشتند چون عدد ۶۰ به اعداد ۱تا۶ و۱۰و۱۵ و۲۰و۳۰ تقسیم پذیر می باشد .بنابراین این عدد را به عنوان پایه در نظر گرفته وآن را مبنای تقسیم بندی ساعت قرار دادند هرودوت تاریخ نویس باستان اعتقاد داشت ساعت را کلدانی ها و سومری ها ابداع نموده اند وقدمت آن بر می گردد به پنج هزار سال پیش از میلاد مسیح.

 

• ساعت های کنونی

تکنولوژی پیشرفته ی امروزی ،ساعت سازان را قادر ساخته که ساعت های بسیار ظریف و دقیق مکانیکی وتمام الکتریکی ،کامپیوتری وحتی اتمی بسازند.سلعت های مچی اتمی برخلاف تصور با اتم کار نمی کنند بلکه به وسیله سیگنال های رادیویی که از دقیق ترین ساعت های جهان به صورت شبانه وخودکار دریافت می کنند تنظیم می شوند.

 

• انتخاب ساعت برای عروس وداماد

در حال حاضر بازار ساعت نیز مانند دیگر اجناس لوکس دارای تنوع زیادی گردیده است برنده ای معتبر ساعت برای عرضه بهترین ها باهم در رقابت می باشند واین میزان تنوع موجود ،به طور یقین کار خریدار را مشکل خواهد کرد ولی چیزی که اهمیت دارد این می باشد که بایست قبل از خرید به چند نکته توجه داشته باشیم.

۱-بودجه ما چه مقدار است؟

وما چقدر می توانیم برای خرید ساعت هزینه نماییمدر صورتی که بودجه ی ما تعریف شده باشد به طور یقین انتخاب ما به اندازه بئدجه ی تعریف شده محدود خواهد گشت.

۲-ما این ساعت را قرار است که در چه موقعیت هایی مورد استفاده قرار دهیم؟

در صورتی که برای مهمانی ها ومجالس رسمی ساعت خریداری شده را مورد استفاده قرار خواهیم داد باز هم انتخاب ما محدودتر خواهد شد به برندهای خاص ومدل های خاص رسمی.ولی اگر قرار است که در مواقع مختلف، در محل کار یا مهمانی های دوستانه و…ساعت خود را مورد استفاده قرار دهیم بهتر است که از مدل های اسپورت ساعت برای خود خریداری نماییم.
اغلب برای ساعت های عروسی زوج جوان تمایل دارند ک هاز ست های عروس داماد خریداری نمایند وکه می تواند نماینگر یک هماهنگی وهم سلیقگی در میان عروس و داماد به حساب آید.

• چه نوع ساعت هایی برای عروس خانم ها مناسب می باشند؟
پون عروس خانم ها دارای دست های ظریفی می باشند بنابراین بهتر است که از ساعت های قاب های دایره ای ،بیضی،ویا مستطیل کوچک استفاده نمایند ولی در صورتی که شما دارای دستان کشیده ای می باشید ،خوب است که از بندهای نسبتاً پهن استفاده نمایید تا جلوه ی ساعت شما بیشتر گردد.در صورتی هم که دست های شما نسبتاً کوچک می باشد ،بهتر می باشد که از بند های ظریف ،باریک ومزین به نگین استفاده نمایید.در این شرایط به کار بردن ساعت هایی با بند نقره می تواند یک پیشنهاد مناسب برای شما باشد.بند های نقره چون دارای ظرافت ها وتزیین های زیبایی می باشند می توانند بهترین انتخاب برای عروس خانم ها باشند.

• چه نوع ساعت هایی برای آقا داماد ها مناسب می باشد؟
چون اغلب آقایان دارای دستانی با استخوان بندی درشت می باشند پس بهتر می باشد از ساعت های مربع ودایره ای بزرگ استفاده نمایند زیرا هماهنگی بین ساعت ودست یکی از اصول مهم زیبایی شناختی در انتخاب ساعت می باشد.

ما چگونه می تواینم یک ساعت اصل را تشخیص بدهیم؟
اکثراً تمام برند های معروف ،در شهر های بزرگ دارای نمایندگی های معتبر می باشند.شما عزیزان با یک جستجوی ساده می توانید ـدرس دقیق این نمایندگی ها را پیدا بکنید وهمین طور برند های معروفی مثل رولکس ،سواچ،کاسیو،سیتیزن،امگا،تیسوتو…دارای سایت های معتبری می باشند که غلاوه بر اینکه اطلاعات هر ساعت بر اساس مدل در آن درج شده است؛قیمت های ثابت ومشخص آن ها نیز در سایت موجود می باشد.بعد از خرید ساعت از نمایندگی هم اطلاعات ساعت فروخته شده ،در سایت درج خواهد شد.همانگونه که شتید شما هم بدانید ساعت های مارک دار دارای شناسنامه می باشند .یعنی بر پایه شماره سریال ومدل ،رنگ وسال تولید وطراح ،رده بندی می گردند وهمه این اطلاعات در شناسنامه ی کار ذکر می گردد.
همین طور نام برند ویا لوگوی شرکت سازنده ،در صفحه و پشت آن حک می گردد.وشما می توانید حتی با یک جستجوی ساده در اینترنت از اصل بودن ساعت خود مطمئن شوید به این صورت که شما سریال ساعت را در گ.گل سرچ می کنید وبر اساس یافته های سایت می توانید مطمئن شوید که این ساعت اصل ویا تقلبی می باشد.همین طور برند های معتبر محصولات تولیدی خود را از دو تا چهار سال ضمانت می کنند .هنگام خرید حتماً از فروشنده ضمانت نامه ی شرکت سازنده را درخواست نمایید.
ساعت های ضد آب چه نوع ساعت های هستند؟
سعت هایی را که ما خریداری می کنیم این امکان وجود دارد که در شرایط گوناگون با آب تماس داشته باشند بنابراین بهتر است که هنگام خرید میزان مقاومت ساعت در برابر آب را از فروشنده به صورت دقیق جویا شویم.
معمولاً کارخانه های سازنده ساعت از دو اصطلاح برای سنجش مقاومت ساعت اسفاده می نمایند.A.T.M و Bar هرA.T.M برابر ۱۰ متر می باشد وهر یک Bar هم برابر ده متر است.
• مقاوم در برابر آب:یعنی این ساعت در برابر رطوبت مربوط به ریخته شدن اتفاقی آب ،آّ باران،عرق کردن و…مقاوم می باشد.
• مقاوم در برابر آب ۳۰ متر:یعنی این ساعت در برابر رطوبت وغوطه ور شدن در آب مقاوم است ولی نه برای شنا کردن.
• مقاوم در برابر آب ۵۰ متر:یعنی این ساعت در برابر رطوبت وشنا کردن در آب های کم عمق مقاومت می کند.
• مقاوم در برابر آب ۱۰۰ متر:یعنی این ساعت می تواند در طول شنا ،شیرجه در استخر مقاومت نماید.
• مقاوم در برابر آب ۲۰۰:یعنی این ساعت برای غواصی معمولی مناسب می باشد
• مقاوم در برابر آب ۱۰۰۰:یعنی این ساعت برای غواصی در دریاهای عمیق مناسب می باشد.

چگونگی انتخاب ساعت بر اساس مکان های مورد استفاد ه آن؟
در صورتی که شما از ان دسته از آدم ها می باشید که ساعت خود را مانند لباس خود ،متناسب با موقعیت ومجلسی که در آن حضور دارید هماهنگ می نماید؛بنابراین بهتر است که در مجالس رسمی از ساعت هایی مانند رولکس،امگا،کارتیرو تیسوت استفاده نمایید.ولی شما می توانید از ساعت های اسپرت در هرروز و موقعیت ومکانی به غیر از مجالس رسمی استفاده کنید.می توان از بهترین مارک های اسپرت برای جوانان به سواچ واسپریت اشاره داشت.وبرای سالخورده ها نیز به گس و کلوین کلایت .باید بگوییم که به کار بردن یک ساعت اسرت ،نگرانی های استفاده از یک ساعت کلاسیک وسنگین را به همراه ندارد.

انواع مختلف بند ساعت وحسایت نسبت به آن ها:
در صورتی که شما درای پوست حساسی می باشید بنابراین بهتر است که در انتخاب ساعت خود دقت زیادی را به خرج دهید ساعت هایی با بند چرمی ،پلاستیکی و ر.کش کرم دار ،چون دارای مقدار کافی نیکل برای ایجاد حساسیت پوست کمی باشند بنابراین برای پوست های حساس به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
چنین ساعت هایی می توانند اگزمای پوستی را برای چنین پوست هایی به وجود بیاورند .پیشنهاد می کنیم در صورت حساسیت شدید به هریک از موارد ساعت های تیتانیومی ویا ساعت های طلا را مورد استفاده قرار دهید.

چگونه می توانیم افراد را از روی نوع قاب ساعت آن ها بشناسیم؟
در صورتی که شما دارای روحیه آرم وانعطاف پذیر باشید ،به احنمال زیاد ترجیح خواهید داد که موقع خرید ساعت ،طرح هایی را برای ساعت ود انتخاب نمایید که دارای قاب های دایره ای ویا بیضی می باشند وحتی در صرتی هم که مد سال ساعت هایی با قابل مستطیلی باشد.ولی شخصیت های قاطع ومصمم وقدرت طلب نیز اغلب سلیقه شان حکم می کند ساعت هایی با قاب های مستطیل ویا مربع را انتخاب نمایند.

• قطب ساعت سازی دنیا
همان گونه که می دانید کشور سوئیس برای بیش از صد سال بر دنیا ی ساعت سازی حاکم بود این کشور ۶۵ درصد از بازار جهانی و۸۰ درصد از سود این صنعت را در اختیار خود داشت.ولی ۱۰ سال بعد سهم این کشور از بازار سریعاً به کمتر از ۱۰ درصد کاهش یافت .علت این اتفاق اختراع ساعت های کوارتز بود .کوارتز می تواند نیاز به باتری و انرژی را به حداقل میزان برساند.

انواع مختلف ساعت های مچی:
عمده ترین تقسیم بندی ساعت ها براساس قوه ی محرکه ومنبع تغذیه آن ها است .بیشتر ساعت های موجود در بازار دارای قوه ی محرکه کوارتز می باشند.
• ساعت های مکانیکی:این نوع از ساعت ها را بای هرچند ساعت یک بار کوک نمایند برخی از ساعت های مکانیکی از ۱۶۰ قطعه محزا تشکیل یافته است.
• ساعت های خودکار:این ساعت ها هم دارای مکانیزم ساعت های مکانیکی می باشند ولی این ها خود کودک می باشند.
• ساعت کوارتز:در این نوع از ساعت ها از بلوار کوارتز جهت اندازه گیری زمان واز باطری به عنوان منبع تغذیه استفاده می گردد ولازم نیست که این نوع از ساعت ها را کوک نماییم.
• کوارتز جنبشی:این تکنولوژی خاص شرکت سیکو است .ساعت کوارتزی یک ساعتی می باشد که نیازی به باطری ندارد واین مدل از ساعت ها انرژی الکتریکی خود را از حرکات طبیعی مچ دست وبازو تأمین می کنند وبعد انرژی حاصل را در درون یک خازن ذخیره می نمایند.
• کوارتز خورشیدی:این نوع ز ساعت ها از کوارتز واز هرگونه منبع نوری که به صفحه ساعت تابیده می شود وبه وسیله سلول های خورشیدی جذب شده وانرژی نور را به انرژی الکتریکی تبدیل می سازند ،برای اندازه گیری زمان استفاده می گردند.

پوشش روی صفحه ی ساعت چگونه باشد بهتر است؟
پوشش محافظ شفافی که روی صفحه ساعت سوار می شود از جنس کریستال می باشد .چون ساعت مرتب در معرض ضربه وصدمه می باشد کریستال باید تا حد امکان سخت ومقاوم باشد.مواد نرم به آسانی خش برداشته ومی شکنند .کریستال می تواند از هر نوع مواد شفافی ساخته شده باشد .از پلاستیک گرفته تا یاقوت مصنوعی که سخت ترین وگران ترین کریستال موجود هستند.

ساعت همان گونه که می دانید سال ها می باشد که تبدیل به یک وسیله لوکس وتزئینی شده است.که دارای کار برده ای در مجالس مختلف است.خرید ساعت یکی از خرید های مهم عروس وداماد به شمار می رود.
یک نکته ای که باید در خرید ساعت عروسی به آن دقت کرد ،ظاهر شیک وجذاب ،ست بودن،مارک معتبر وقیمت آن می باشد.
اغلب عروس وداماد ها ترجیح می دهند که ساعت های خود را به صورت ست خریداری نمایند وساعت هایی که دارای صفحه های گرد،بیضی می باشند می توانند برای دستان ظریف عروس خانم ها مناسب تر باشند. ولی بعضی از خانم ها دارای انتخاب دیگری می باشند وترجیح می دهند که یک ساعت با بند نقره بخرند.که زینتی تر می باشد ومی تواند برای مجالس ومیهمانی ها بسیار مناسب باشد.وبرای آقایان نیز ساعت های دایره ای ومربعی بزرگ به علت داشتن دست های استخوانی وبزرگ آن ها مناسبتر می باشد.
در صورتی که شما دوست دارید که ساعت های مارک دار برای خود تهیه نمایید بنابراین بهتر است که سعی کنید که نمایندگی های معتبر آن ها را شناسایی نمایید واطلاعات مورد نیاز در خصوص ساعت مورد نظر را از سایت مربوط به ان شزکت به دست آورید و با بررسی های لازم برای خرید اقدام کنید.
یکی دیگر از فاکتور هخای مهم خرید ساعت ،مقاومت ساعت در آب می باشد که میزان این مقاومت حتماً در شناسنامه ساعت ذکر خواهد شد.
هنگام خرید ساعت حتما به این نکته دقت نمایید که ،ساعت عروسی را برای استفاده در چه مکان های خریداری می کنید.این مسئله تا حد زیادی می تواند انتخاب را برای شما آسان نماید.زیرا مدل های مخصوص مکان های اداری ،با مدل های مخصوص جمع های دوستانه ،یا مهمانی ها ومجالس رسمس مطمئناً باهم متفاوت هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *