جشن نامزدی ایرانی وآداب و رسوم برگزاری آن

جشن نامزدی ایرانی وآداب و رسوم برگزاری آن : در کل دنیا وجود دارد دختر و پسری که همدیگر را دوس دارند و می خواهند بعد از رسیدن به همدیگر اولین جشن شان جشن عروسی است که البته یکی از بهترین جشن ها برای دختر و پسر است. برگزاری این مراسم از گذشته ای دور رایج است و آداب و رسومات مخصوص خودش را دارد. شاید برای خیلی ها جالب باشد که دونن اولین بار مراسم نامزدی در کدام کشور گرفته شد، نخستین مراسم نامزدی در یونان برگزار شد که با گذر زمان تغییر و تحولاتی نیز در برگزای آن شد. به صورتی که مراسمات نامزدی فراوانی در سراسر دنیا در حال برگزاری است و باهم نیز تفاوت های زیادی دارند. مراسم نامزدی نیز در ایران اصول و قواعد خودش را دارد البته چون که کشور ما پهماور می باشد در قسمت های مختلف آداب و رسومات خودشان را دارند و طبق آداب و رسومات خود این مراسم را برگزار می کنند.

جشن نامزدی

آداب و رسوم مراسم نامزدی

مراسم نامزدی نیز مانند تمام مراسم ها نیاز به برنامه ریزی دارد مانند تعیین زمان برگزاری مراسم و نحوه پذیرایی و غیره را در بر دارد. به عنوان مثال تعیین زمان مراسم نامزدی آداب و رسوم خود را دارد و بستگی به نوع افراد یا خانواده ها وجود دارد. بعضی از خانواده تمایل زیادی دارند که پس از آشنایی دختر و پسر مراسم نامزدی را برگزار کنند و خانواده های در طرف باهم بیشتر آشنا بشوند، اما برخی دیگر از خانواده ها دوست دارند که دخترو پسر بعد از مدتی که کار های خود را کردند و مانند تهیه مسکن و درس خواندن مراسم نامزدی را برگزار کنند . تعییین مراسم نامزدی در کشور های مختلف متفاوت است بخصوص در کشورهای مذهبی بسیار رایج شده است که در عید های مذهبی این مراسم برگزار شود به این دلیل که افراد اعتقاد دارند این روز ها خوش یمن می باشند.

معرفی بهترین تشریفات عروسی در تهران : خدمات عروسی تهران

مراسم نامزدی به عهده کیست ؟

در کشور پهناور ما اقوام زیادی وجود دارد که اکثر آنها یک چیز را به رسمیت می شناسند که برگزاری مراسم نامزدی برعهده خانواده عروس می باشد. در خانواده های کشور ما معمولا خانواده دختر هزینه مراسم نامزدی را بر عهده می کشد. این کار در شهر های بزرگ نیز اتفاق می افتد مثلا در تهران خانواده عروس موظف است جشن نامزدی را برای دخترو پسر برگزار کند. خانواده داماد نیز وظیفه کوچکی دارد که باید تهیه گل و کیک مراسم نامزدی را بر عهده داشته باشد.

مطالعه کنید :   6 نکته در مورد تغییر ظاهر در مراسم عروسی

در بعضی از شهر های دیگر مراسم عروسی در خانه برگزار می شود در این حالت خانواده عروس فقط موظف است که مکانی را به این منظور تهیه کند و خانواده داماد بقیه کارها را به عهده دارند مانند تهیه شیرینی و میوه و شام وغیره. همانطور که گفته شد در کشور ما اقوام زیادی وجود دارد که هر کدام رسم خود را دارند برخی از اقوام بر این باورند که هر کدام از خانواده ها برای فرزند خود مراسم نامزدی جداگانه ای بگیرند . این کارها را در مراسم خواستگاری و بله برون ذکر و در مورد آن بحث و تصمیم گیری می کنند .

محل برگزاری مراسم نامزدی

مطمئنا یک چیز را همه می دانند که هرکاری نیاز به بودجه دارد. مکان برگزاری مراسم عروسی نیز یکی از این کارها میباشد که به بودجه نیاز دارد . خانه و باغ و تالار و پارکینگ از گیزینه هایی می باشند که می تواند محل برگزاری مراسم نامزدی باشد. برخی از افراد متوسط جامعه بدلیل کمبود بودجه مراسمی کم هزینه برای برگزاری جشن نامزدی تدارک می بینند و مراسم خود را برپا می کنند و به پایان می رسانند . اما هستند افرادی که می خواهند مراسم نامزدی مفصلی را بگیرند که برای اینکار ما به آنها پیشنهاد می کنیم که به تشریفات مجالس مراجعه کنند تا هزینه ای که می خواهد خرج کنند به بهترین صورت جلوه کند.

برترین تالار های عروسی تهران : تالار عروسی

تیم تشریفات مجالس می تواند شما را در گل آرایی ، پذیرایی ، چیدمان ظروف ، تهیه میوه ، کترینگ ، گل آرایی جایگاه عروس و داماد ،موزیک مجلس ، تهیه کارت دعوت ، فیلمبرداری و … کمک کند . و هر کدام از شما می دانید که موارد ذکر شده می تواند در زیبا و باشکوه شدن مجلس مؤثر باشد که شاید عروس و داماد ها بخاطر مشغولیت های فکری بعضی از اینکار هارا از یاد ببرند و مراسم کیفیت لازم را از دست بدهد اما با مراجعه به تیم تشریفات مجالس بدون هیچ نگرانی و دلهره در مراسم نامزدی خود حضور داشته باشید.