بررسی مهمترین نکات تشریفات عروسی

بررسی مهمترین نکات خدمات مجالس و تشریفات عروسی : اگر از اصول و تشریفات مجالس اطلاعات کامل و کافی داشته باشیم می توانیم یک مراسم عروسی خوب و باشکوه برگزار کنیم. اما تعداد کمی از افراد از همه بخش های تشریفات مجالس اطلاع دارند. برخی اوقات لازم است از این افراد با تجربه و خبره برای برگزاری مراسم عروسی استفاده بکنیم.در مجلس عروسی مهمترین قسمت تشریفات ان است که در صورت اجرای خوب و درست آن می توان مراسمی خوب و باشکوه داشته باشیم.

بررسی مهمترین نکات خدمات مجالس

تشریفات  مجالس و عروسی چیست ؟

افرادی که اطلاعات کافی و خوب درباره تشریفات مجالس عروسی دارند و اداب و رسوم اینجور مراسمات را می دانند می توانند دنبال برگزاری یک مراسم عروسی باشکوه و زیبا باشند. کارهای و اصول اولیه عروسی عبارتند از تهیه لباس عروس ، ماشین عروس ، اجاره باغ عروسی یا تالار هستند ولی تمام بخش های تشریفات عروسی نیستند بلکه قسمت کوچکی از آن را تشکیل می دهند. بهتر است از شرکت های تشریفات مجالس برای ساده تر کردن مراسم عروسی استفاده کنیم که افرادی متخصص و خبره دارند که همه اصول و تشریفات مراسم های عروسی آگاهند.

خدمات مجالس

بدیهی است که واگذار کردن کارهای عروسی به این گونه افراد که تجربه کافی را برای اینکار دارند باعث می شود که مراسم عروسی به خوبی و زیبا برگزار شده و خانواده زوجین با خیالی راحت و بدون نگرانی مراسم را پشت سر بگذرانند و در نهایت هم شبی به یاد ماندنی از خود به یادگار بگذارند . تشریفات عروسی نیاز به برنامه ریزی و اطلاعات کاملی دارد که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد.

معرفی برترین برندهای خدمات مجالس : خدمات مجالس تهران

تشریفات عروسی شامل چه مواردی می شود ؟

نکات مهی که برای برگزاری مراسم عروسی و تشریفات آن لازم است عبارتند از :

 • انتخاب مکان مناسبل برای برگزاری مراسم مانند تالار یا باغ عروسی
 • تزئینات محل برگزاری مراسم عروسی
 • نور پردازی مناسب مکان عروسی
 • ماشین عروس و داماد
 • عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای و خبره
 • گل آرایی و شمع آرایی در تالار یا سالن عروسی
 • موسیقی مراسم
 • آزایشگاه عروس و داماد
 • پذیرایی از میهمانان
 • کیک عروسی ف دسته گل عروس
 • انتخاب و چیدمان سفره عقد
 • کارت دعوت به مراسم عروسی
مطالعه کنید :   دسته گل عروس , مدل دسته گل عروس , تزیین دسته گل برای عروس

حال از چند موضوع مهم در تشریفات عروسی بحث می کنیم:

۱- انتخاب کارت عروسی

یکی از مراسم های افراد در زندگیشان مراسم عروسی آنها می باشد. تشریفات عروسی هفته ها و شاید هم ماهها طول می کشد تا برنامه ریزی کامل و دقیق تهیه کرد.کارت عروسی علاوه بر دعوت محترمانه مهمان نمادی از سلیقه زوج های جوان را نیز نشان می دهد.اولین کار برای شروع برگزاری مراسم عروسی انتخاب کارتی زیبا و خوب و البته با هزینه مناسب می باشد.

۲- ماشین عروس

ماشینی که عروس و داماد را حمل می کند ماشین عروس می گویند. ماشین عروس قسمت مهی از تشریفات عروسی ایرانیان است که از گذشته نیز رواج دارد. باز هم می توان شاهد مراسم های عروسی شد که داماد با اسب به دنبال عروس می اید البته اینگونه مراسمات اکثرا در روستاها دیده می شود .در زمان حال تزینن و آراستگی ماشین عروس از بخش های مهم تشریفات عروسی می باشد که عروس و داماد با ان ماشین راهی خانه خود می شوند و اقوام و دوستان نیز آنهارا همراهی می کنند. بسیاری یا حتی می توان گفت تمام افراد دوست دارند که ماشینی زیبا و مدل بالا ماشین عروس آنها شود و با ان ماشین راهی زندگی خود شوند.

موسسات اجاره خودرو را در اینجا پیدا کنید : اجاره ماشین عروس

۳-رزرو کردن تالار عروسی

از اصول تشریفات عروسی محل برگزاری مراسم مانند تالار یا باغ عروسی مناسب است.محل گرانقیمت نشان دهنده ی مکان زیبا و خوب برای مراسم عروسی نیست. می توان محل خوبی را با در نظر گرفتن تعداد مهمانان دعوت شده تهیه کرد که هزینه مناسبی هم داشته باشد که حتی میتوان مناسب به فصل هم انتخاب کرد. تالار یا سالنی که انتخاب می شود نه زیاد کوچک و نه زیاد بزرگ باشئ در غیر اینصورت اگر کوچک باشد مکانی آزار دهنده خواهد بود و اگر بزرگ باشد از شور و گرمی مجلس می کاهد.

مطالعه کنید :   انتخاب تشریفات عروسی

۴- انتخاب سفره عقد

از اجزای ثابت یک ازدواج در ایران سفره عقد است که از دیر باز هم سنت ما بوده و اجزای سازنده ی آن هر کدام نشان هندهی مفهوم خاصی هستند. قرآن به نشانۀ حضور خدا در این پیمان و درخواست برکت الهی، آینه نماد دلهای زلال و صاف، شمعدان نشانۀ روشنی و گرمی، جانماز برای پایبندی به اصول ، نبات، سکه، نان و پنیر و گل سرخ و شیرینی. عروس و داماد همراه با این نماد های برکت وزیبایی پیمان ازدئاج می بندند و راه زندگی خود را شروع می کنند.سفره عقد توسط افراد ماهر و خبره چیده می شود که یکی از مهمترین تشریفات عروسی نیز به حساب می آید.

۵- زمان برگزاری مراسم

در مراسم عروسی یکی از مسائلی که باید به یاد داشته باشیم زمان مناسب برای برگزاری عروسی است.عصر یک روز تعطیل بهترین زمان برای عروسی است که با این کار دعوتشدگان می توانند زمان لازم برای آماده شدن در مراسم را داشته باشند زمان مراسم می تواند از شش عصر تا اخر شب ادامه یابد که بهتر است مراسم را در روز پنجشنبه گرفت تا مهمانان فردای مراسم بتوانند استراحت کنند در غیر اینصورت مراسم نباید طولانی شود که باعث خستگی مهمانان می شود.

۶- شام عروسی

شام هم یکی از مهمترین بخش های تشریفات عروسی است. غذا و نوشیدنی که انتخاب می کنید نشان بیان کننده سلیقه شماست.برای اینکه رضایت مهمانان در مراسم جلب شود باید از دو یا سه نوع غذا استفااده شود در ادامه به انتخاب دسر نیز باید دقت کافی داشت . برای هر پنجاه نفر یک میز سلف سرویس باید چیده شود و بهتر است میز دسر از میز شام جداگانه باشد.

مطالعه کنید :   ورود عروس و داماد و ایده های جالب برای آن

۷- لباس عروس

لباس عروس در تشریفات عروسی به شدت اهمیت دارد. در مجلس عروسی کسی که بیشتر از همه در میان مراسم قرار دارد عروس خانم هستند که به این دلیل لباس عروس یکی از موارد مهم در تشریفات عروسی می باشد. لباس عروس باید به گونه ای باشد که علاوه بر مناسب بودن به ظاهر و تن عروس بهتر است لباسی انتخاب شود که شان و منزلت خانواده عروس و داماد حفظ شود . وجود شنل در کنار لباس نیز به زیبا شدن ان کمک می کند دسته ای از گل های سرخ نیز می تواند در برابر لباس سفید عروس جلوه خوبی داشته باشد بنابراین می توان یک دسته گل سفید نیز به عروس داد .

برترین برندهای طراحی لباس عروس : مزون لباس عروس در تهران

۸- دسته گل عروس

دسته گل همانند سفره عقد یکی از اجزائ ثابت تشریفات عروسی می باشد. دسته گل به عنوان نمادی از عشق و زیبایی است که همراه عروس می باشد. این گل ها می توانند در رنگ های مختلف باشند که اکثرا از سفید و صورتی و قرمز استفاده می کنند. عروس و داماد زیباتر می شوند زمانی که دسته گل با گلی که روی کت داماد وجود دارد ست باشد. دستهگل بهتر است از گل های کوچک با ساقه های هم شکل ساخته شوند و رنگ های سرخ وسفید در دسته گل عروس نماد عشق و پاکی است.

بیشتر بدانید : دسته گل عروس

۹- خوش آمد گویی به مهمانان

یکی از کارهایی که مهم نیز است خوش امد گویی زوج های جوان به مهمانان دعوت شده است . موقعی که مهمانان از راه می رسند باید به خوبی از آنان استقبال کرد و خانواده عروس و داماد آنان را با احترام راهنمایی کنند . عروس و داماد باید بعد از مدت کمی از حضور مهمانان وارد مجلس عروسی بشوند که بهتر است این ورود زیاد طول نکشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *