انتخاب لباس ساقدوش عروس و داماد

انتخاب لباس ساقدوش عروس و داماد : یکی از موارد بسیار مهمی که در مراسم عروسی باید به آن توجه ویژه کرد لباس ساقدوش می باشد . ساقدوش ها به دلیل اینکه در تمام زمان برگزاری مراسم با عروس داماد همراه می باشند و همیشه در دید مهمانان حاضر در مهمانی هستند باید لباس های بسیار شیک و فاخر بپوشند. در انتخاب لباس ساقدوش های شب عروسی موارد مهمی وجود دارند که باید به آنها توجه داشته باشیم که در ادامه کمی درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

انتخاب لباس ساقدوش عروس  و داماد

چگونه ساقدوش هایی زیبا در شب عروسیمان داشته باشیم؟

امروزه هر چیزی که در زندگی خود انتخاب می کنیم اول از همه بع رنگ آن توجه می کنیم لباس ساقدوش نیز در انتخاب باید اول از همه به رنگ آن توجه کنیم . لباس ساقدوش زمانی زیبایی خاصی به مجلس خواهد داد که رنگش با رنگ دسته گل یا زیور آلات عروس هماهنگ باشد . به عنوان مثال می توان گفت که اگر رنگ دسته گل یا زیور آلات لباس عروس صورتی باشد باید رنگ لباس ساقدوش ها نیز صورتی باشد. در حالت کلی می توان گفت که رنگ ها باید بر اساس رنگهای عروس خانم ها برگزیده شوند.معمولا کار ساقدوش ها رنگ و لعاب دادن به مجلس می باسد به زبون عامیانه به مجلس شیرینی و دلخوشی می اندازند به همین خاطر بهتر است از رنگ های شاد برای لباس آنها استفاده کنیم .

معرفی تشریفات عروسی تهران : تشریفات عروسی

باید بگوییم که لزومی ندارد که مدل ، رنگ مو و قد ساقدوش ها حتما باید یکی باشد چون این امر بسیار نادر است که برای افراد مختلف رنگ و مدل مو بطور یکسان برایشان بیاید. ساقدوش ها می توانند برای تزیین موهای خود کارهای زیادی انجام دهند مانند استفاده از تاج های کوچک ، تل و یا گل های ریز زیبا و خوش رنگ ولی اگر از تاج برای زیبایی موهای خود استفاده کنند باید دقت شود که تاجشان از تاج عروس بزرگتر نباشد. در صورتی که در مراسم عروس تاج نداشته باشد ساقدوش ها نیز نباید از تاج استفاده کنند. تاج عروس باید زیباتر و با جلوه تر از تاج ساقدوش ها باشد و عروس خانوم باید مانند نگینی در مراسم عروسی خود بدرخشد. ساقدوش ها نباید از تور استفاده کنند چون تور فقط مخصوص عروس خانم ها می باشد که جلب توجه می کند .

بهترین برندهای آرایشگاه تهران : آرایشگاه عروس تهران

زمانی که برای خرید گل به گل فروشی مراجعه می کنید برای پسرها گل سینه و برای دخترها دسته گل انتخاب کنید و آنها باید با دسته گل عروس خانم همانگ باشد البته اگر گل ها از یک نوع نباشد اشکالی ندارد ولی باید هم رنگ با دسته گل عروس باشد. اگر دسته گل عروس ارکیده سفید گران می باشد لزومی ندارد دسته گل ساقدوش ها نیز مثل آن باشد فقط رنگ آنها هماهنگ باشد می تون در اینجور مواقع از رز سفید یا گل های سفید استفاده کرد.

مطالعه کنید :   مسئولیت داماد در مراسم عروسی

اگر ساقدوش هایی که انتخاب می کنید از میان دختر کوچولو های ناز باشد ، بسیار جالب می شود زمانی که مدل و رنگ لباس و مدل موها و شکل گل سرهایشان باهم یک شکل و هماهنگ باشد . برای ساقدوش های کوچولو از بهتر است از لباس های پف دار سفید و بلند استفاده کرد و تاجی گرد از گل نیز داشته باشند که جلوه زیبایی دارد. این کوچولوها نیز می توانند متانسب با قد و قواره خود دسته گل هایی نیز داشته باشند. ساقدوش های کوچولو در مراسم عروسی باید جلوتر از عروس داماد ها راه بروند و زیر پای آنها گلبرگ های ریز بریزند و یا در پشت سر آنها باشند و دنباله لباس عروس را نگه دارند که به جایی گیر نکند .

تمام مواردی که تا حالا ذکر می شد در مورد لباس ساقدوش های عروس خانم بود البته منظورمان این نیست که فقط ساقدوش های عروس خانم مهم هستند . ساقدوش های داماد نیز باید به همان اندازه در پوشش خود دقت نمایند . ساقدوش های داماد باید کت و شلوارهای مشکی بپوشند و مدل موهایی را انتخاب کنند به صورتشان می خورد. اگر ساقدوش های داماد نیز از پسر کوچولو ها انتخاب می شود پوشیدن کت و شلوار مشکی با پیراهن سفید بهترین گزینه می باشد. در کل بچه ها به دلیل جذابیتی که دارند انتخاب آنها برای ساقدوش بودن جلوه خوبی به مراسم عروسی خواهد داد.